Giidid avastasid Pärnu- ja Viljandimaad

Loomise kuupäev 02.05.2022

19. aprilli varahommikul asusid teise kursuse kultuurigiidi õpilased ja nende õpetajad teele kahepäevasele eksamireisile Pärnu- ja Viljandimaale. Kahe aasta jooksul on Saaremaa risti-rästi läbi käidud ja ka Tallinna jõutud. Seega oli põnev üheskoos Eestit avastama minna. 

Iga õpilane sai tunnikese näidata oma giidimise oskusi - reisilistele uusi teadmisi anda ning midagi põnevat rääkida. Kuna mitmed G-20 õpilased on pärit just nendest maakondadest, siis kuulsime ka nostalgilisi mälestusi ja jutte igapäevaelust, mida oskab edasi anda vaid kohalik giid.

Esimene reisipäev päädis ööbimisega Viljandis, et siis neljapäeva hommikul vihmases linnas kultuurimälestistega tutvuda. Õnneks lakkas vihmasadu ja põnev teekond sai meeldivalt jätkuda, jõudes õhtuks tagasi kodusesse Kuressaarde. 

Nägime, et kodumaal on palju imelist - uue elu sisse saanud mõisad, müütilised linnusevaremed, austusega püstitatud mälestusmängid, südamega veetavaid ettevõtteid ja palju palju muud. Eestimaa on äge! Soovitame kõigil minna avastama, võimalusel koos giidiga. 

Viimati muudetud 02.05.2022.