Enn Meri stipendiaat on Kregor Koppel

Loomise kuupäev 21.06.2024

Ettevõtja Enn Meri andis juba 12 aastat välja stipendiumi parimale noorele saarlasest väikelaevaehituse lõpetajale, tänavuse stipendiumi pälvis Kregor Koppel.

Kohusetundlik, töökas, järjekindel. Kui mõni töö ka vahel ei õnnestunud, proovis uuesti, mitte ei jätnud tööd pooleli,“ iseloomustas teda kutseõpetaja Kaido Trei.

Rühmajuhataja Tiia Jõgi lisas: „Kregor on hästi sõbralik ja abivalmis. Aitab klassikaaslasi õppetöödes ja on niisama hea sõber. Temale võib kindel olla ning hätta temaga ei jää. See ettevõte, kus Kregor tööle hakkab, on kindlasti saanud endale väga hea kolleegi igas mõttes.“

Stipendium anti üle ametikooli lõpuaktusel. Selle suurus on 500 eurot.

Kregor alustas väikelaevaehitaja eriala õpinguid 2021. a pärast põhikooli lõpetamist tänases Kuressaare Nooruse Koolis.

„Eriala on väga huvitav,“ ütles Kregor pärast stipendiumi väljakuulutamist. Praktikal oli ta Saaremaa väikelaevaehituse ettevõtetes Alunaut,  Saare Yachts ja Muvor. „Kutsuti küll tööle, aga veel ei saa minna,“ ütles ta, viidates eelseisvale ajateenistusele.

Enn Meri märkis stipendiumit välja kuulutades: “Olen väga rahul oma Saare Paadis tehtud jahiga ja tahan anda oma panuse, et siinsed väikelaevaehituse traditsioonid püsiksid ja oskused nooremale põlvele edasi antaks. Ametikooli õpilaste märkamine ja tunnustamine on minule väga tähtis.“

Stipendiumi saamise tingimusteks olid väga head erialased oskused, huvi eriala vastu ja motivatsioon õpitud valdkonnas jätkata. Stipendiumi saaja valitakse välja Saare maakonnast pärit õppijate seast.

Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus saab väikelaevaehitajaks õppida.

Septembrist alustab uus kutsekeskhariduse taseme õpperühm, kus saadakse nii väikelaevaehitaja erialaoskused kui ka keskharidus.

Viimati muudetud 21.06.2024.