Enn Meri andis parimale väikelaevaehitajale stipendiumi

Loomise kuupäev 19.06.2020

18. juunil korraldatud Kuressaare Ametikooli lõpuaktusel kuulutati välja tänavune Enn Meri parima saarlasest väikelaevaehitaja eriala lõpetaja stipendiumi saaja, stipendiaat on Karl Rander.

„Kohusetundlik ja töökas. Viimase õppeaastaga tegi suure arengu,“ rääkis väikelaevaehituse õpetaja Kaido Trei.

„Karl on selline rõõmus tegutseja. Ta hoolib väga hoolib perekonnast ja tema süda on õiges kohas,“ märkis rühmajuhataja Marika Pütsep. „Samas võib ta sind tunnis surnuks rääkida.“

Stipendiumi pälvinud Karl Rander ütles ise, et tema esimene kursus ametikoolis läks üle kivide ja kändude. „Olin laisk. Teisel kursusel käisin praktikal ära ja sain sinna ka töökoha. Praktikal sain palju rohkem aru, kuidas asi toimub ja palju motivatsiooni juurde.“ Tema praktikakohaks oli Saiklas asuv komposiitmaterjalist paate jm detaile tootev Lindvart. Samasse ettevõttesse jääb ta nüüd ajateenistuse alguseni ka tööle.

Saarlasest ettevõtja Enn Meri andis 500-eurose stipendiumi välja kaheksandat aastat järjest.

“Olen väga rahul oma Saare Paadis tehtud jahiga ja tahan anda oma panuse, et siinsed väikelaevaehituse traditsioonid püsiksid ja oskused nooremale põlvele edasi antaks,” rääkis Meri stipendiumit välja kuulutades.

Stipendiumi saamise tingimusteks olid väga head erialased oskused, huvi eriala vastu ja motivatsioon õpitud valdkonnas jätkata. Stipendiumi saaja valitakse välja Saare maakonnast pärit õppijate seast.

Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus saab väikelaevaehitajaks õppida.

Viimati muudetud 19.06.2020.