Eakate ilupäev

Loomise kuupäev 21.04.2023

Oleme Ave Treiratiga Kuressaare Ametikooli sotsiaal- ja ilusuuna õpilased hooldustöötaja erialal. Kool on peaaegu lõpusirgel, kuid sündmuskorralduse aine raames tuli korraldada üks sündmus eakatele.

Mõtlesime Avega, mis võiks antud sihtgrupile meeldida ja ideid oli mitmeid. Teostamisele läks aga ilupäeva idee, kus me soovisime osalejaid poputada iluprotseduuridega. Korraldasime sündmuse teisipäeval, 18.aprillil Ametikooli juuksurite õppesalongis, kuhu seadsime üles ka kätehoolitsuse nurga. Kohal oli neli vahvat daami ja üks härra.

Päeva alustasime Wöseli tervislike astelpaju-apelsini shottidega. Siinkohal täname Wöselit toetuse eest!

Seejärel tegime kätehoolitsust ja panime kätte parafiinikindad. Samal ajal said prouad minna juuksuritooli, kus nende soove täitsid juuksuriõpilased. Mõned soovisid lihtsalt juuksepesu ja soengut ning paaril daamil lõigati ka juukseid. Kui soengud sätitud ja käed pehmeks tehtud, suundusime edasi kooli restorani, kus meile oli kaetud ilus laud. Soolase suupiste eest soovime tänusõnad saata Pähkla vähi- ja kalakasvatusele.

Kohvi- ja suupistelauas muljetasime päevast ja rääkisime muust eluolust. Osalejatele väga meeldis lasta end poputada ja on veel huvitatud osalema, kui selliseid sündmusi peaks toimuma.

Täname Kuressaare Päevakeskust, kes meie sündmuse infot edasi jagas, Ametikooli juuksuri eriala õpilasi ja restorani koostöö eest ning Kuressaare Ametikooli, kes tagas meile vajalikud vahendid.

Triinu Kopelmäe,
hooldustöötaja eriala õppija