Autotehnik võistleb Budapestis EuroSkillsil

Loomise kuupäev 21.09.2018

26.-28. septembrini Budapestis korraldatavatel üle-euroopalistel noorte kutsevõistlustel EuroSkills osaleb ka ametikooli esindaja – Aivo Alas autotehniku võistlusel.

„Tuleb põnev võistlus, kindlasti on see hea kogemus,“ rääkis sel suvel ametikooli lõpetanud Aivo enne väljasõitu. Ta töötab rallimasinate mehhaanikuna OT Racingus.

Võistlus koosneb neljast osast, eelkõige on tähtsad teadmisest ja oskused autoelektroonikast ja diagnostikast.

Võistluseks valmistuti Upal asuvas ametikooli Tehnoloogiamajakas, samuti Tartu Kutsehariduskeskuses. „Käisime ka Silberautos Mercedese diagnostikaseadmetega tutvumas – samasuguseid kasutame ka võistlusel,“ rääkis Aivo.

Aivo Alas on neljas ametikooli õpilane, kes osaleb EuroSkillsil. Varem on Eesti võistkonna koosseisus EuroSkillsil osalenud kokk Heinrich Liis (2008), ehituspuusepp Kalmar Sepp (2010) ja graafiline disainer Martin Siilak (2014).

Aivo valiti Eestit esindama pärast mullust üleriigilise kutsevõistluse võitu. Siis oli ta võistkonnas koos ametikoolis autotehnikuks õppinud Kauri Teerniga. Eestit esindab tänavusel EuroSkillsil 14 võistlejat, osaletakse 11 võistlusalal.

Aivo juhendajana osaleb võistlusel ametikooli õpetaja Margus Kivi.

Kuressaare Ametikoolis saab sõiduautotehnikuks õppida päevase õppes põhihariduse baasil. Lisaks erialaoskustele omandatakse ka keskharidus. Praegu õpib ametikoolis sõiduautotehnikuks 41 noort.

Viimati muudetud 02.10.2018.