Ametikoolis õppimiseks esitati rekordarv sisseastumisavaldusi

Loomise kuupäev 10.08.2021

Kuressaare Ametikooli esitati tänavu rekordilised 578 sisseastumisavaldust, viimase kümne aasta jooksul on avalduste arv kõikunud 330 – 460 vahel.

„Oleme aastaid pingutanud selle nimel, et meil oleks pakkuda lai lehvik erialasid, mis oleks atraktiivne nii kodumaakonna noortele ja täiskasvanutele kui ka kaugemalt tulijatele,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand. „Tänavusi vastuvõtunumbreid vaadates võib öelda, et see strateegia on ennast õigustanud.“

Kokku oli ametikooli tänavuses vastuvõtunimekirjas rekordiline arv erialasid: 33.

Kutsekeskhariduse tasemel päevases õppes esitati noorem tarkvaraarendaja erialale 45 avaldust. Avalduste arvult järgnesid mootorsõidukitehnik (25 avaldust) ja kujundusgraafik (24).

Täiskasvanutele suunatud tsükliõppes soovib lapsehoidjaks õppida 34, juuksuriks ja kondiitriks 31 inimest.

10.–12. augustini viiakse ametikoolis läbi vastuvõtuvestlused  ja -katsed. Katsete järel selgub, millistele erialadele on veel vabu õppekohti. Ametikool kuulutab täiendava vastuvõtu nendele erialadele välja 16. augustil.

Viimati muudetud 10.08.2021.