Ametikoolis algas taas sisseastumisavalduste vastuvõtt

Loomise kuupäev 01.07.2024

Kuressaare Ametikoolis algas 1. juulil sisseastumisavalduste vastuvõtt, kokku saab valida 24 eriala vahel päeva- ja tsükliõppes.

„Aeg on hindamatu vara ja meie eesmärk Kuressaare Ametikoolis on pakkuda noortele võimalust seda väärtuslikult kasutada. Kutsekeskharidus annab võimaluse valida kiire tööturule suundumise või kõrgkooli edasi õppimise vahel, pakkudes parimat mõlemast maailmast,“ rääkis ametikooli kvaliteedijuht Astra Mõistlik.

„Usun, et paljud täiskasvanud teavad ka seda, et järgmisest aastast kavatseb riik piirata nende õppimisvõimalusi kutsekoolides. Tänavu on veel viimane võimalus tsükliõppes soovitud oskusi nii vabalt õppida,“ märkis ta.

Kevadise vastuvõtu tulemusel on täidetud keraamiku, lapsehoidja, veoautojuhi ja bussijuhi erialade õppekohad. Teiste sügisel avatavate erialade õppegruppides on vabu kohti.

Sisseastumisavaldusi võetakse vastu kuni 11. augustini. Avaldust saab esitada sisseastumise infosüsteemis sais.ee. Juuni esimesel kahel nädalal ja augusti esimesel nädalal saab avaldusi esitada ka ametikoolis kohapeal tööpäeviti kell 9-16.

Avalduste esitamisele järgnevad vastuvõtukatsed 13.-15. augustini.

Vaata erialasid siit>

Viimati muudetud 01.07.2024.