Ametikooli uus skanner võimaldab luua ruumilisi mudeleid

Loomise kuupäev 27.09.2023

Kuressaare Ametikool soetas Euroopa Sotsiaalfondi vahendite toel võimeka 3D-skanneri, millega saab digitaliseerida reaalseid objekte, näiteks laevamudeleid ja pakkuda õppijatele võimalusi loometegevuseks.

“Skanner võimaldab avardada õppijate tehnoloogilist maailmapilti. Väikelaevaehituse erialal näiteks olemasoleva vormi, paadimudeli või paadi osa skaneerimist ja pöördprojekteerimist,“ rääkis ametikooli kutseõpetaja Heiko Kull. „Skanner on täienduseks meie olemasolevale loometehnoloogiate seadmepargile. Õppijad saavad seda kasutada lõputööde tegemisel, õpilasfirmade äriideede loomisel või muudes õppetööga seotud projektides.“

Skanneri täpsus on 0.04 mm, seda on võimalik kasutada pöördprojekteerimsel (inglise keeles reverse engineering), prototüüpimisel ning kunsti või ajalooliste objektide digitaliseerimisel. Seadmega tuli kaasa vastav tarkvara, millega on digitaliseeritud infot võimalik koheselt töödelda. Samuti saab digitaliseerida plastsetest materjalidest voolitud objekte või digitaliseerida objekte, mille joonised puuduvad.

Ametikooli Innovatsioonilaboris on juba olemas üks väiksema võimsusega 3D-skanner.

„Koostöös Saaremaa Muuseumiga skaneerisime paar aastat tagasi ajaloolise kuldvõru ja printisime sellest plastkoopiad. See protsess andis praktilise ülevaate, milleks on 3D-skanner ja 3D-printer kombineerituna suutelised,“ märkis Kull.

Skanneri soetamist rahastati meetmest „Mitmekesine ja kvaliteetne haridus digitaalse õppevaraga – simulaatorid“ summas 12 tuhat eurot.

Viimati muudetud 27.09.2023.