Ametikooli õpilasfirma tuli Tallinnast auhinnaga tagasi

Loomise kuupäev 13.02.2024

Nädalavahetusel Tallinnas korraldatud üle-eestilisel õpilasfirmade laadal sai ametikooli õpilasfirma ID auhinna silmapaistvaima müügiboksi eest.

Kokku anti Junior Achievement Eesti poolt Rocca al Mare ja Kristiine kaubakeskustes korraldatud laadal välja seitse auhinda. Osales 300 õpilas- või minifirmat. Tegu oli osavõtjate rekordiga, osalejaid oli ka välisriikidest.

„Meie boksi kujundus näitas ikoonidega seda, mida me teeme ja milleks me võimelised oleme,“ rääkis Piret Pärn, kes õpib kolmandal kursusel kujundaja erialal. Koos temaga kuuluvad ÕF ID koosseisu Ragnar Kuurmaa, Marta Marie Kupits, Anett Aavik, Adda-Marie Tedremäe ja Adele Markova.

Ametikooli disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre rääkis, et õppijate edu taga on suur huvi eriala ja õpilasfirma tegemise vastu. „Nad teavad, mis erialavaldkonnas toimub ja neil on nii silmaring kui ka teadmised jätkusuutlikkusest. Materjalide valikul jälgivad nad, et sellel oleks keskkonnasertifikaadid. Nad kujundavad visuaalseid elemente ja graafikat, mida saab korduvalt kasutada erinevates rakendustes. See vähendab oluliselt uute disainilahenduste vajadust ning aitab kokku hoida energiat ja aega, mis on ühed defitsiitsemad ressursid.“

Juns-Veldre lisas: „Nad on oma õpilasfirma tellimustöid teinud Disainimajakas ka õhtuti ja öösiti. Vahel on mõni teine kooliülesanne kannatanud. Samas nad õpivad selle käigus hindama oma võimeid ja ajaressurssi, et mitte liiga palju tellimusi vastu võtta.“

Õpilasfirma ID osutuks valituks ka Interregi projekti Central Baltic Young Entrepreneurs, kus Eesti, Läti ja Soome noored saavad erinevate tegevuste käigus oma ettevõtlusoskuseid arendada. Projekti juhib Junior Achievement.

Sel õppeaastal tegutseb ametikoolis 17 registreeritud õpilasfirmat ja täiskasvanud õppijate õpiettevõtet.

Kuressaare Ametikooli õpilasfirmade programm sai alguse 2015. a. Programmis osalevad kõikide kutsekeskhariduse erialade õppijad teisel või kolmandal kursusel.  Õpilasfirma kui õppemeetodi eesmärk on arendada õppijate ettevõtlikkust ja ettevõtlusoskuseid.

Viimati muudetud 13.02.2024.