Ametikooli õpetajal diagnoositi koroonaviirus

Loomise kuupäev 13.03.2020

Kuressaare Ametikooli õpetaja andis koroonaviiruse COVID-19 positiivse diagnoosi.

„Käisin nii võrkpallimängudel kui ka nädalavahetusel teistel avalikel üritustel. Praegu olen kodus ja tunnen ennast paremini,“ ütles õpetaja. „Käisin esmaspäeval-teisipäeval tööl, külastasin erinevaid õppehooneid ja ruume. Haigusnähud, väsimus ja palavik, ilmnesid teisipäeva õhtul. Olen saadud diagnoosist teavitanud oma tuttavaid, kellega lähemalt kokku puutusin.“

Ametikool võttis esimesed meetmed viiruse tõkestamiseks kasutusele nädala algul. Neljapäevast alates viidi õppetöö üle e-õppele. Alates 13. märtsist on kõik koolihooned suletud, va õpilaskodu ja õppehotell Mardi.

Ametikool soovitab õpilastel ja töötajatel jälgida oma tervislikku seisundit. Haigusnähtude (köha, palavik, hingamisraskused) korral soovitab ametikool anda meditsiinitöötajatele teada sellest, et viibiti sel nädalal kooli ruumes.

„Palve on vältida vahetuid kontakte teiste inimestega ja lugeda mõnd head raamatut ning liikuda looduses. Sümptomite ilmnemisel konsulteerida perearstiga,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand.

Ametikool soovitab nakatumise kahtluse korral järgida Terviseameti nõuandeid:

Kuidas käituda, kui inimene kahtlustab, et on nakatunud?

Tutvuda veebilehega: www.terviseamet.ee/uuskoroonaviiruslink opens on new page

COVID-19 kahtlustatakse patsiendil, kellel on äge respiratoorne nakkus (esineb vähemalt üks järgmistest sümptomitest: köha, palavik, hingamisraskus) ja/või kes oli 14 päeva enne sümptomite ilmnemist lähikokkupuutes COVID-19 nakatunuga või viibis COVID-19 riskipiirkonnas.

Kui inimene kahtlustab, et on nakatunud COVID-19-sse, siis tuleb tal helistada oma perearstile. Perearst hindab patsiendi anamneesi ning vajadusel korraldab haige hospitaliseerimise kiirabiga.

Kui perearsti ei ole võimalik kätte saada, siis helistada perearsti nõuandetelefonile 1220.

Raskes seisus haigestunul tuleks kutsuda kiirabi. Sealjuures teavitada tervishoiutöötajat COVID-19 riskipiirkonnas viibimisest ja/või COVID-19 nakatunuga kokkupuutest.

Kindlasti ei tohi pöörduda otse EMO-sse ega lastehaiglasse.

Viimati muudetud 13.03.2020.