Ametikooli kokavõistlusele on soovijaid rohkem kui kohti

Loomise kuupäev 12.03.2024

14.-15. märtsil korraldab Kuressaare Ametikool 11. korda kokaõpilaste kutsevõistluse „Kokakunst Kuressaares,“ millest võtab tänavu osa 15 kooli Eestist, Lätist ja Leedust. 

„Kokku mahub meil võistlusele kaheksa teise ja kaheksa kolmanda kursuse võistkonda. Kahjuks pidime mitmele osaleda soovinud koolile eitavalt vastama, sest kohad said täis,“ rääkis ametikooli turismiteeninduse õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu. „Aastate jooksul on meie võistlus saanud Balti riikide kokaõpetajate jaoks väga tuntuks. Lätlased-leedulased panevad ennast väga varakult kirja.“ 

Leedust on esindatud kutsekoolid Vilniusest, Klaipedast  ja Kaunasest. Lätist osalevad ametikooli pikaaegsed sõpruskoolid Riia turismi-ja tehnikakool ning Ogre tehnikakool. Lisandunud on ka Ventspilsi tehnikakool. 

Võistlused avatakse neljapäeval kell 12.15 ametikooli aulas. Neljapäeva pärastlõunal võistlevad loositud võistkondades teise ja reede hommikupoolikul kolmanda kursuse õppijad. 

Teise kursuse võistlusteemaks on suurköögi toidud.  

Kolmanda kursuse võistlejad teavad, et kohustuslikud toorained pearoal on lõhefilee, värske spinat, spelta täisterajahu. Magustoit peab sisaldama jahvatatud kohvi, kondenspiima ja maitsestamata jogurtit. Ülejäänud toorained saavad nad teada võistluspäeva hommikul.  

„Nad saavad fantaasial lasta lennata. Tähtis on muidugi oma meeskonnakaaslasega saada kokkuleppele. See võistlus jäljendab olukorda, mis teinekord võib ka köögis juhtuda: need toiduained on mul olemas. Mida maitsvat ma nendest saan teha?“ rääkis Tamsalu. 

Võistluste otseülekannet saab vaadata ametikooli restoranis ja ametikooli YouTube'i kanalil.

Kohtunikeks on Eesti kokamaailmas tegutsejatele väga tuntud nimed: Toomas Leedu (Ku-kuu), German Macharashvili (Pelm ja Repa), Rudolf Visnapuu ja Roland Visnapuu (Noot) ja Andrus Saartok (Fii). 

Ametikooli esindavad Maribell Kukk ja Sergei Merkulov, keda juhendavad kutseõpetajad Irina Arhipova ja Halliki Väli. 

Võistluste tulemused kuulutatakse välja reedel kell 12.50 ametikooli aulas algaval lõputseremoonial. 

Viimati muudetud 12.03.2024.