Ametikool on Tartu Ülikooli õpetajakoolituse praktikabaas

Loomise kuupäev 18.01.2022

Eelmisel nädalal sõlmisid Kuressaare Ametikool ja Tartu Ülikool koostöölepingu, millega ametikoolist sai ülikooli ametilik praktikabaas õpetajakoolituse valdkonnas.

Koostöölepingu eesmärgiks on arendada koostööd, et väärtustada teaduspõhist õpetajaharidust ja anda võimalus Tartu Ülikoolis õpetajakoolituse läbijatele sooritada pedagoogiline praktika.  „Anname sellega omapoolse panuse, toetamaks õpetajate järelkasvu“ märkis kantselei juht Andra Aavik, kes on ka koolipoolseks koordinaatoriks.

Tartu Ülikooli Pedagogicumi poolse kommentaari andis praktikate korralduse- ja arenduse peaspetsialist Aili Saul:

„Tartu Ülikooli õpetajakoolituse õppekavast moodustab väga olulise osa praktika, mis annab üliõpilastele võimalusi juba õpingute varajases staadiumis katsetada ning näha kuidas õpetaja töö koolis käib. Praktika raames saab tudeng juba õpingute käigus omandatud teoreetilisi teadmisi praktikasse rakendada ning omandada õpetajatöös olulisi oskusi ning vilumusi.

Väga oluline roll praktikas on ka asutusel, kus üliõpilane oma praktikat sooritab ning sealsetel juhendajatel, kes samuti annavad suure ning olulise panuse üliõpilase kujunemisel õpetajaks. Seega on meile oluline pakkuda tudengitele võimalikult mitmekesiseid ning kvaliteetseid praktika sooritamise võimalusi ning iga asutus on omaette väärtus.

Alates 2018. aasta lõpust korraldatakse ja tasustatakse üliõpilaste praktikate juhendamist Tartu Ülikooli õpetajakoolituses koostöölepingute alusel, mis sätestab TÜ ja praktikaasutuse koostöö põhieesmärgid ning tasustamise põhimõtted. Käesoleval aastal oleme oma koostöölepinguid taaskord uuendamas ning lepingupartnerite sekka uusi praktikaasutusi liitmas.

Eelnevatel aastatel on kutsekoolide arv koostööpartnerite hulgas olnud pigem tagasihoidlik ning uusi lepinguid sõlmides soovime seda nimekirja ka laiendada. Meil on palju hea kvaliteedi ning mitmekesiseid õppimisvõimalusi pakkuvaid kutsekoole ning usume, et ka Kuressaare Ametikool on heaks praktikabaasiks TÜ õpetajakoolituse tudengitele – nii kutseõpetajateks õppijatele ning miks mitte ka üldainete õpetajaks õppijatele.

Tartu Ülikool hindab kõrgelt oma koostööpartnereid ning täname Teid meie tudengite juhendamise eest ning panustamast õpetajate järelkasvu!“

Viimati muudetud 18.01.2022.