Ametikool sai rahastuse tuulegeneraatorite õppesimulaatorite soetamiseks

Loomise kuupäev 15.09.2023

Kuressaare Ametikool sai Euroopa Sotsiaalfondi rahastuse kolme õppesimulaatori soetamiseks, mida kasutada tuulikutehniku erialade õpetamisel.

„Ühe taotluse tulemusel saame hankida elektrituuliku generaatori simulaatori, mis on sisuliselt generaatori vähendatud koopia, millega saab läbi harjutada vigade leidmist ja parandamist,“ rääkis ametikooli tuulikutehniku õppe arendamise projektijuht Mairold Vaik. „Teise positiivse rahastusotsuse saanud taotlusega oleme hankimas kaht tuulikulabade pööramise simulaatorit, üks on hüdraulilise ja teine elektrilise mehhanismiga.“

„Vastavalt taotlusvooru reeglitele peavad simulaatorid jõudma ametikooli aasta lõpuks,“ rääkis Vaik

Positiivse rahastusotsuse saanud taotluste kogusumma on 200 tuhat eurot.

Simulaatorite hanget rahastatakse meetmest „Mitmekesine ja kvaliteetne haridus digitaalse õppevaraga – simulaatorid.“ Loe meetme kohta rohkem>link opens on new page

Augusti lõpus esitas ametikool ka projektitaotluse kogusummas 1,98 miljonit eurot atraktiivse piirkondliku ettevõtlus- ja elukeskkonda arendamise e PEEK-meetmesse eesmärgiga rajada õppebaas ja luua tingimused tuulikutehniku erialade õpetamisega alustamiseks.

Viimati muudetud 15.09.2023.