Ametikool osaleb rohepöörde konsortsiumis

Loomise kuupäev 15.11.2023

Kuressaare Ametikool osaleb kõrg- ja kutsekoolide ning tööandjate konsortsiumis, mille ülesandeks on luua tingimused rohepöördeks mootorliikurite, laevanduse ja lennundustehnika õppekavarühmas.

„Anname oma panuse, et meie mootorsõidukitehniku ja väikelaevaehitaja eriala lõpetajatel oleks rohepöördeks vajalikud oskused ja pädevused,“ rääkis ametikooli tehnoloogia õppesuuna juhtõpetaja Andres Meisterson. „Võtame õppekavad lahti ja vaatame, kuidas roheoskused sealt vastu vaatavad ning mida tuleks lisada ja millised oskused õpetajatel on puudu, et seda teha.“

„Praegu on vaatamisel, et kuidas roheoskused on sõnastatud meid puudutavates lähtedokumentides: OSKA raportites, kutsestandardites jm,“ märkis Meisterson.

Konsortsiumi juhib Tallinna Tehnikakõrgkool. Lisaks ametikoolile osalevad konsortsiumi töös Tallinna Tööstushariduskeskus, Kehtna Kutsehariduskeskus, Eesti Maaülikool, VOCO, Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia ja Eesti Lennuakadeemia.

Tegevused on osa roheoskuste programmist, mida rahastatakse Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu reformi "Ettevõte rohepööre" investeeringu "Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks" vahenditest. Kokku on alustanud tööd üheksa kõrgkoolide juhitavat õppekavarühmade konsortsiumit.

Viimati muudetud 15.11.2023.