Ametikool lõpetab tasulise autokooliteenuse pakkumise

Loomise kuupäev 06.06.2019

Kuressaare Ametikool lõpetab majanduslikel põhjustel autokooliteenuse pakkumise, pooleliolevad kursusel lõpetatakse hiljemalt augustikuuks.

„Arvestades õppijate hulka, ei ole kommertsalustel autokooliteenuse pakkumine enam majanduslikult tasuv. Me ei saa sellele muude tegevuste arvelt peale maksta,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand. „Autokooli teenus on periooditi olnud väikeses miinuses ka varasemalt ja  vastav otsus on olnud kaalumisel ka eelmistel aastatel. Saaremaal on mitu tublit autokooli ja teenus kättesaadav, seega ei ole põhjendatud, et riigikool peaks iga hinna eest teenusega turul olema.“

Kõik pooleliolevad autokooli kursused lõppevad 31. juuliks. Õppetasu maksnud autokooli kliendid, kellel on viimase viie aasta jooksul kursus pooleli jäänud, saavad oma dokumendid kätte, võttes ühendust e-maili aadressil autokool@ametikool.eelink opens on new page.

Ametikoolil on kaks töölepinguga sõiduõpetajat, kes on otsusest teadlikud. “See, kas meil on neile muud tööd pakkuda, selgub lähinädalatel,” rääkis Rand. Kaks teooriaõpetajat on liiklusteadmisi jaganud põhitöö kõrvalt.

Viimase kümne aasta jooksul on B-kategooria kursuse lõpetanud 1007 õpilast. Muude kategooriate kursustel ja lõppastme koolitustel on kokku olnud 1002 lõpetajat.

Ametikooli autokool viis läbi A1-, A-, AM-, B-, BE-kategooria mootorsõidukijuhtide kursuseid ja B-kategooria lõppastme koolitusi. Koostöös Aide autokooliga viidi Saaremaal läbi C-, CE- ja D-kategooria kursuseid.

„Mehed on teinud tublit tööd. Meie „Õpin sõitma“ kirjadega autosid on aastate jooksul näinud kõik saarlased,“ märkis Rand.

Ametikool jätkab liiklusõpetuse läbiviimist sõiduautotehniku eriala õppijatele, kellel see on osa õppekavast.

Ametikool valmistab ette veoautojuhi ja bussijuhi tasemeõppe alustamist alates sügisest. Õppekavades ette nähtud õppesõidutundide läbiviimiseks vajalike sõidukite kasutamine on kavas tellida hankega.

Ametikool jätkab täienduskoolituste pakkumist, samuti väikelaevajuhi kursuste läbiviimist.

Viimati muudetud 06.06.2019.