Ametikool kuulutas välja aasta koostööpartnerid

Loomise kuupäev 03.11.2023

Kuressaare Ametikooli direktor Neeme Rand tunnustas 2. novembril korraldatud kooli 101. sünnipäevale pühendatud pidulikul õhtusöögil koostööpartnerite esindajaid ja kuulutas välja tänavused aasta koostööpartneri tiitli saajad.

„On väga hea meel, et ettevõtted ja asutused suhtuvad toetavalt praktikantidesse ning nõus ka ise panustama mantlipärijate kasvatamisesse,“ rääkis Rand.

Üks tunnustuse saajaist, Urmas Nõgu (Proekspert AS) märkis: „Proekspert AS-il on tõeline au saada tunnustus Kuressaare Ametikoolilt.  2016. aastal, peale Proeksperdi Kuressaare kontori avamist, alanud koostöö on olnud põnev - oleme pidanud loenguid, juhendanud praktikante ja leidnud kolleege vilistlaste seast.

IT sektori tööjõu puudus on juba pikka aega ja laialt teada probleem olnud, mis tõmbekeskustest kaugemal võimendub veelgi. Koostöös Kuressaare Ametikooliga on Proekspert suutnud oma Kuressaare kontorit vägagi edukalt kasvatada.

See  on hea näide talentide kasvatamise ning haridussektori ja ärimaailma vahelise koostöö edendamise tähtsusest.

Loodame jätkuvale partnerluse jätkamisele Kuressaare Ametikooliga ning hariduse ja ettevõtluse vahelise silla edasist tugevdamist. Täname usalduse eest!“

Kokku kuulutati välja viis Kuressaare Ametikooli aasta koostööpartneti tiitli saajat:

Ku-Kuu Restoran on restoran, kus on väga hinnatud praktikajuhendajad ja peakokk. Praktikate kaitsmisel on kuulda ainult ülivõrdes tagasisidet. Samuti annavad õpilased üksteisele soovitusi, kui üks parimaid praktikakohti siin Saaremaal nii kokkadele, abikokkadele, kondiitritele kui ka pagaritele.

Kuressaare Pargi Lasteaed on väga hea koostööpartner, avatud koostööks, alati valmis vastu võtma praktikante nii kodu- kui ka välismaalt. Kogu lasteaiapere on avatud ja meeldiva suhtumisega ja seal on väga teadlikud praktikajuhendajad.

Proekspert AS Kuressaare kontor. Proekspert on meie pikaajaline praktikapartner, osaleb kutseeksamite hindamisel ja õppetöö läbiviimisel ning annab koolile väärtuslikku tagasisidet ja soovitusi tarkvaraarenduse õppe arendamiseks.

Janet Väärtnõu, Kuressaare Tänavafestivali projektijuht. Janet Väärtnõu on andnud võimaluse sooritada stilisti eriala õpilastel praktika kogukonnaprojekti „Kuressaare Tänavafestival“ raames. Ta on oma pühendumuse ja teadmiste abil loonud soodsa õhkkonna, kus õpilased saavad õppida, kasvada ja väljendada oma loomingulisust stiili- ja moemaailmas.

Arens Ehitustööd OÜ on eelmisel õppeaastal pakkunud enim praktikakohti ehituseriala õpilastele ja juhendas neid suurepäraselt.

Viimati muudetud 03.11.2023.