Ametikool kuulutas töökäte puuduse leevendamiseks välja kelneri eriala vastuvõtu

Loomise kuupäev 03.02.2021

Kuressaare Ametikool kuulutas välja vastuvõtu kelneri erialale, et aidata saabuva turismihooaja eel leevendada töökäte puudust toitlustusasutustes.

„Ettevõtted küsivad kelnereid meilt aastaringselt, hoolimata sellest, et on koroonaviirus,“ rääkis ametikooli turismiteeninduse juhtõpetaja Ülle Tamsalu.

Tamsalu sõnul on 6-kuulise õppeajaga eriala puhul olulisel kohal klassikalise teeninduse aluste omandamine. „Olulisel kohal on catering-teenindus, toidu pakendamine, et kelner suudaks kojukandeteenust pakkuda,“ märkis Tamsalu. Veel õpitakse joogiõpetust: peamisi alkohoolseid jooke, kokteilide valmistamist jpm.

Sisseastumisavaldusi saab esitada 15. veebruarini ametikoolis kohapeal või sais.ee keskkonnas.

Õppetöö kestab märtsist augustini. Praktika ajaks on planeeritud suvekuud, õppetöö lõppeb augustis kelneri 4. taseme kutseeksamiga. „Kutsetunnistus on dokument, mida väärtustatakse tööandjate poolt järjest enam,“ ütles Tamsalu.

Loe kelneri eriala kohta rohkem siit!

Ametikoolis jätkub ka vastuvõtt kutsevaliku õppekavale. Mõned vabad õppekohad on ka kujundusgraafiku erialale, mille õppetöö algab veebruaris.

Viimati muudetud 04.02.2021.