Algas ametikooli ja riigigümnaasiumi ühine projektõppekursus

Loomise kuupäev 19.10.2021

14. oktoobril said ametikooli aulas esimest korda kokku sadakond Kuressaare Ametikooli ja Saaremaa Gümnaasiumi õpilast, algas projektõppekursus mille raames viiakse rühmatöödena ellu teemaprojekte.

„Taotleme projektiga mitut asja: süvendada koostööd teiste koolidega, arendada õppijate iseseisvat probleemide märkamise oskust. Sest kui sa ütled probleemi, siis lahendusi oskame kõik välja pakkuda,“ rääkis ühise õppetööalase ettevõtmise ametikooli poolne projektijuht Tiiu Tuhkanen. „Kokkuvõttes soovime arendada õppijate ettevõtlikku hoiakut ja toetada nende kujunemist ennastjuhtivaks.“

Õpilased on ametikooli ja gümnaasiumi esimestelt kursustelt. Valdkondi, millest moodustatud rühmad oma projekti teha saavad, on neli: kultuur ja saarlus, keskkond ja meri, ruum ja disain ning tulevikutehnoloogiad.

Juhendajateks on nii ametikooli kui ka gümnaasiumi õpetajad:

• Kultuur ja saarlus: Marve Koppel, Marit Tarkin
  • Keskkond ja meri: Agnes Heinla, Margus Kivi
  • Ruum ja disain: Tiiu Tuhkanen, Eliis Vahter
  • Tulevikutehnoloogiad: Olle Arak, Karin Saare

Esimesel kokkusaamisel tutvustasid teemade juhendajad läbi praktiliste ülesannete seda, millega tegelema hakatakse. Oktoobri lõpuks peavad rühmad valima omale ühe neljast teemast, sisuline töö algab 2. detsembril. Kursus kestab 10 nädalat ja lõppeb märtsi lõpus ühise suure esitlusega.

Ametikooli poolt veab ühiskursust disaini õppesuuna õpetaja Tiiu Tuhkanen, gümnaasiumist õppekorraldusjuht Maidu Varik.

Vaata pilte esimesest kohtumisest siit>link opens on new page

Viimati muudetud 19.10.2021.