Ettevõtlusõppe kursuse läbijad said kolme ministri allkirjaga tunnistused

Date created 21.06.2019

Kuressaare Ametikooli disaini õppesuuna rühmajuhataja Karin Oinberg lõpetas poole aasta pikkuse ettevõtlusõppe baaskoolituse, lõpetamisel anti tunnistus, kus olid kolme ministri allkirjad.

„See oli hästi huvitav ja populaarne kursus,“ rääkis Oinberg. „Nii palju kui mina tean, täitus järgmine kursus juba kahe-kolme päevaga.“

Ühe- või kahepäevastest moodulitest koosnev kursus viidi läbi erinevates ettevõtetes, näiteks Tallinna Lennujaam, Transferwise ja Tartu Startup Day. „Õpetajad ei satu väga tihti sellistesse ettevõtetesse,“ märkis Oinberg.

Koolituse lõppedes saadi tunnistus, kus olid majandus- ja taristuminister Taavi Aasa, haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ja rahandusminister Martin Helme allkirjad.

Koolitusel tegeleti nii ettevõtluse kui ka ettevõtlikkuse teemadega. „Meeskonnatöö, enese esitlemine, ideede genereerimine, turundus, loovus. Kõik olulised teemad elus hakkama saamiseks,“ rääkis Oinberg. „Kuna kõik koolitusel osalejad olid õpetajad, saime palju metoodilist materjali selleks, kuidas koolis erinevaid teemasid läbi viia.“

„Ma olen alati arvanud, et minust ei saa kunagi ettevõtjat. Olude sunnil on läinud vastupidi.  Ettevõtjana saan aru, kui sütitav maailm see on, kui sa ei loe enam töötunde,“ rääkis Oinberg, kes tegeleb oma pereettevõttes maasikate kasvatamise ja müügiga. „Seetõttu pakkus koolitus mulle väga palju huvitavat”.

„Teisalt näen, kui palju on ettevõtlusõpet siin ametikoolis. Rühmajuhatajana saan toetada erialaõpetajaid õpilasfirmade juhendamisel. Seal on palju toimetamist, ka tundide väliselt. Paljudest meie õpilastest saavad ettevõtjad ja seetõttu on see teema väga oluline,“ sõnas ta.

Saaremaalt osales kursuselt veel kolm õpetajat: Ülle Kuusk-Kupits Valjala Põhikoolist, Maris Õispuu Kärla Põhikoollink opens on new pageist ja Marko Kesküla Kuressaare Gümnaasiumist.

Kuressaare Ametikoolis tegutses lõppeval õppeaastal 15 registreeritud õpilasfirmat. Novembris anti  ametikoolile Viinis üle Euroopa Ettevõtliku Kooli auhind.

Last changed 21.06.2019.