Tervisenädal avardas õppijate silmaringi

Loomise kuupäev 03.05.2024

Seekordne tervisele pühendatud nädal Kuressaare Ametikoolis, mis kandis nime "Hoolin endast nädal", pakkus nii toetavaid nõuandeid, avardas silmaringi kui viis fookuse füüsilisele ja ka vaimsele tervisele.

Esmaspäeval rääkis õppijatele hammaste tervisest ja suuhügieenist Kuressaare Hambapolikliiniku juhataja Triinu Putnik ning nahahoolitsustest Liisa Tooming. Õhtul viis õpilaskodu kasvataja soovijad pikale jalutuskäigule linna peal. Jalutuskäikudel käidi ka teisipäeval ja neljapäeval. Esmaspäeval olid plaanis õpilasesinduse spordivõistlused Saaremaa Gümnaasiumi staadionil, mis maha sadanud lume tõttu said aga toimuma siseruumides terviseraja läbimisena.

Teisipäeval avardasid Terviseameti töötajad õppijate silmaringi veipimisest ja suitsetamisest. Kolmapäeval olid kooliõe Marje terviseminutid, Heiko Kull rääkis ärevusest, Karmen Kiier toitumisest, Janne Tamm ja Triinu Järvalt tähelepanust ja keskendumisest. Päeva teises pooles orienteerusid õppijad Õpilasesinduse juhendamisel Kuressaare lossipargis.

Neljapäeval tutvusid õppijad jõusaaliga ning said paremini selgeks elustamise. Aitäh Mare Kirr ja Kristiina Õun. Nii kolmapäeval kui ka reedel said õpetajad õpetajatetoas naeruteraapiat kutseõpetaja Sille Lapi juhendamisel.

Kuigi ilm pöördus kevade asemel tagasi talvesse ja planeeritut tuli vastavalt ilmaoludele kiirelt kohandada, osales õpilasesinduse korraldatud spordivõistlustel siiski omajagu õpilasi. Sportlikuima rühma rändkarika, mille tegi Tehnoloogiamajakas valmis kutseõpetaja Heiko Kull, sai endale stilistide rühm (KSP-22).

Kogu nädala ootasime pilte meie õpilaste ja õpetajate tervislikest harjumustest ehk toimus fotoklõpsu väljakutse. Janne, Valmar, Ville Robin ja Sandra – teie auhinnad ootavad ruumis A101!

Reedel oli ilm täpselt paras, et jätta auto koju ning tulla tööle-kooli-poodi jalgrattaga ehk toimus ka kogukonda haarav #rattareede. Pildisaajaid jagus ning loosiõnn naeratas Heinikale, Marjale, Anrele, Helenale, Kristiinale, Johannesele, Liis-Bethile, Epule ja Riinale. Võtame teiega ise ühendust!

Meie tegevusi toetasid Emotions by Kris, GoSpa, Arensburg Boutique Hotel & Spa, 24/7 Fitness, Pidula Wakepark, Kuressaare Spordikeskus, Hallikivi Seikluspark, Asva Viikingiteküla, ASA Spa Hotell, Kuressaare Nooruse Kooli ujula, lisaks ka ametikooli SPA, juuksurid ja restoran.

Viimati muudetud 03.05.2024.