Ametikoolis kogunevad loodusesõbrad turismikonverentsil "Loodus kutsub"

Дата создания 01.02.2024

Kuressaare Ametikooli saalis K-202 toimub kolmapäeval, 7. veebruaril kell 10-16 looduskonverents „Loodus ühendab”, kus võetakse luubi alla pärandkultuur ning looduses ellujäämine.

Konverentsil astuvad üles kogenud spetsialistid, kes jagavad teadmisi põnevatel teemadel. Saame teada, miks on tuulikud tähtsad. Kellele peame olema tänulikud, et meil on säilinud alvarid ja puisniidud? Kuidas kasutada metsa teadlikumalt ja elada sellega kooskõlas? Paneelvestluse fookuses on ellujäämine looduses.

Konverentsile „Loodus ühendab” on oodatud loodushuvilised linlased ning turismivaldkonna esindajad. Tegu on sisuka päevaga, mis pakub uusi teadmisi loodusest ning pärandkultuurist, võimaldab osaleda paneelvestlusel, samuti kohtuda ning luua uusi sidemeid teiste loodushuvilistega.

Konverentsil osalemine maksab viis eurot ning sisaldab jooki ning suupisteid. Registreerimine toimub kuni 6. veebruarini SIIN>link opens on new page.

Üritus toimub Kuressaare Ametikooli loodusgiidi eriala esimese kursuse õppurite eestvedamisel väärtusloome tundide raames ja on inspireeritud loodusesõpradele südamelähedastest teemadest. Muusikaliste vahepaladega rõõmustab osalejaid kooli bänd.

Konverentsi toetab Riigimetsa majandamise keskus (RMK).

Päevakava:

10.00 Registreerimine, tervitusjook

10.30 Muusikaline sissejuhatus kooli bändilt

10.40 Tervitussõnad päevajuhtidelt

10.50 Tervitussõnad Anu Lombilt

11.00 Tiina Ojala "Alvarid, puisniidud, inimese ja looduse koosolemine läbi aegade"

11.30 Kristi Ots "Muuseum kui põlvkondade ühendaja"

11.55 Virgutusvõimeline

12.00 Karl Jakob Toplaan "Loodus inspireerijana"

12.30 Kerge suupiste

13.20 Muusikaline vahepala kooli bändilt

13.30 Mihkel Koppel "Tuulikute olulisus enne ja nüüd"

14.05 Olav Etverk "Metsa kasutusteadlikkus"

14.35 Paneelvestlus "Ellujäämine looduses" - Kaupo Pastak, Taavi Tuisk, Erik Koitla

15.20 Päevajuhtide kokkuvõte

Дата последнего изменения 05.02.2024.