Õpirändega Indias: spaateenindaja ayurveeda sünnimaal

Дата создания 12.10.2023

Kuressaare Ametikooli tõi mind soov õppida turismitalu pädevusi. Linnast maale kolimine võib ju olla tore küll, aga kuidas ennast seal maal majandada? Sellele võiks mõelda ideaalis juba enne maale kolimist! Aga elu pole ju kunagi ideaalne! Ja ongi tore!

Jälgides teisi turismitalude pidajaid sai selgeks, et nad tegutsevad vähemalt kümnel rindel: on kui vaja, siis ollakse õhtujuht, loodusgiid, saunakütja, käsitööline, väiketootja, psühholoog, fotograaf, sotsiaalmeedia spetsialist, suhtekorraldaja ja mida kõike veel, aga muidugi ka kokk, koristaja ja nõudepesija ning külaelu edendaja. Seda loetelu võiks jätkata.

Pooled ametid on igale perenaisele jõukohased, aga kasulik on omada lisaoskuseid, milleks on andi ja mis pakuvad rõõmu! Massaaži tegemine on üks selline oskus, mis on mulle aastaid lisateenistust pakkunud. Lihvisin seda oskust ning lisaks iluteenuste pakkumist Kuressaare ametikoolis  spaateenindaja erialal.

Marella Kakkumi käe all sain indu uurida lisaks loodusravi ja erinevaid traditsioonilisi meditsiinisüsteeme – hiina, tiibeti ja india teraapiaid. Viibides Eesti spaades praktikal, nägin, et seal pakutakse eksootilisi massaažiteraapiaid –  valdavalt India ayurveda traditsiooni raames. Aga miks mitte õppida seda iidset loodusteraapiat selle sünnipaigas Indias? Nii ma sel kesknädalal Lõuna-India suurlinna Bangalore lähistele pärast pikki lennureise potsatasingi. Otse tormisest oktoobrikuu Eestist enam kui 30-kraadisesse India külakesse – turismi sihtkohta.

Minu õpetajaks on Rathan – ayurveda arst ja terapeut, ettevõtja ning manager. Ta on ka ayurveda looduspreparaatide müüja. Juba tema vanaisa oli ayurveda arst ja terapeut. Indias leiab iga nurga peal ayurveeda esindajaid ning kohalike jaoks on see midagi väga loomulikku.

Teraapiate õpetused on kirjas juba iidsetes pühakirjades ning hõlmavad mõtlemist, hingamisharjutusi ning joogavõimlemist. Õpetused keskenduvad sellele, kuidas hoida oma keha ja vaimu tasakaalus ning üldse mitte haigeks jääda.

Aga nagu öeldud, on elu harva ideaalne! Mul tuli leida endal ka klient, kes on nõus, et tema peal harjutatakse. Massaaž algab hoopis palvega kõrgemate jõudude poole, kus palume luba inimese kehaga tegelemiseks. Minu esimene tund möödub higist tilkudes. Teen sadu kordi läbi igat liigutust koos meistriga ja hiljem tema pilgu all. Aukartus ja austus kuuluvad õpilaseks olemise juurde – teisiti poleks õpe siin võimalik. Teraapiaid on palju ning kui kõik läheb kava kohaselt, siis saan aasta lõpus lõpuks India riigi pitsatit kandvad sertifikaadid, mis tõendavad minu pädevusi!

Olen juba ette väga tänulik ning olgem ausad – igal sammul ka väga ettevaatlik! India elu ei sobigi araverelistele! Joon ainult pudelivett, söön kontrollitud taimetoitu, olen täiskarsklane ning pesen hoolega käsi, kui tahan oma eesmärgi poole liikuda! Muidugi söön ka mangosid, mis siin on parajasti valminud ja teen päiksetõusul joogat. Tean juba ette, et kuu aja pärast hakkan igatsema meie kuusemetsasid ning karmide nägudega eestlasi! Aga see ei loe! Olen südamest tänulik Kuressaare ametikoolile ja Erasmuse toetusele, kes seda kõike võimaldab!

Дата последнего изменения 12.10.2023.