Kondiitrite kevad on tortiderohke

Дата создания 16.05.2023

Sellekevadine eksamite ja kaitsmiste periood Kuressaare Ametikoolis on alanud ja kondiitri õppegrupide koolieksamid said eelmisel nädalal edukalt sooritatud.

Kevad on kondiitriõppes igal aastal väga tortiderohke. Esimesel poolaastal on suur osa õppes teooriatundidel ja praktilistes tundides keskendume põhitehnoloogiate õppimisele ja harjutamisele. Teise poolaastasse mahuvad  nii tordilaadad, kus paari päeva jooksul valmib suur hulk erinevaid tooteid kui ka tootearenduse projekt, kus iga õpilane valmistab omaloomingulise tordi.

Kondiitrite tootearenduse projektitöö kaitsmine on üks viimaseid keerulisemaid ülesandeid enne kutseeksami sooritamist ja kooli lõpetamist. Reedel valmisid selle õppeaasta viimased tordiprojektid. Hindamiseks valmistab iga õppija kaks identset omaloomingulist torti, mille valmistamiseks ja esitlemiseks on lubatud kasutada kogu oma loovust ja tehnilisi oskuseid; müügi-ja turundusalaseid, tootearenduse jm erialaseid teadmisi.

Kui kutseeksamil hinnatakse õpilase erialaseid oskusi valmistada etteantud tehnoloogilist juhendit täpselt järgides kondiitritooted ja loomingulisust seal õpilasel võimalust näidata ei ole, siis koolieksam on suurepärane võimalus oma maitsete, oskuste ja käekirja näitamiseks!

Etteantud piirideks on ainult toodete suurus - ühe tordi kaal peab olema vahemikus 1-1,5kg.

Reedese päeva komisjoni kokkuvõtvas hinnangus oli arvamus ühine: meil oli suur rõõm siin täna olla ja neid torte maitsta. ... ja maitsta ja järelmaitsta ja tõdeda, et eranditult kõik tekstuurid, maitsekombinatsioonid, elemendid on väga hästi õnnestunud.

Tõepoolest, kreemid olid siidised ja suussulavad, tordid kevadiselt kaunid ja nii mõnegi toote puhul tuli uuesti võtta ette tehnoloogiline kaart, et välja selgitada, kuidas ikkagi on saavutatud põnev tekstuur või maitsenüanss.

Meile, ōpetajatele, on need eksamipäevad puhas rōōm:- näeme, milliseid oskuseid on meie õppijad aasta jooksul omandanud ja imemaitsvaid-ilusaid torte saab pagariklass ja kooli kohvik täis.

Õppijatel seisab ees veel praktika kaitsmine ja kutseeksam, seejärel on uued kutselised kondiitrid lõpetamas. Suur heameel on näha, et meie vilistlasi võib kohata pea igas linna pagari- kondiitri-või toitlustusettevõttes ja palju on loomulikult ka neid, kes erialast tööd väikeettevõtjana alustavad või jätkavad! Uued kondiitrigrupid alustavad juba septembris, ootame õppima!

Дата последнего изменения 16.05.2023.