Ametikooli kevadine sisseastumine kogub populaarsust

Дата создания 31.03.2023

Vastuvõtt Kuressaare Ametikooli on kestnud kuu aega, esimese kuu jooksul on esitatud 133 avaldust, mida on mitmekümne võrra rohkem kui mullu samal ajal.

„Sisseastumisavalduste kasv näitab, et õppida soovijad saavad järjest rohkem teadlikumaks sellest, et ametikooli saab juba märtsis-aprillis oma sisseastumisavalduse esitada,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand. „Õppida soovijale on see võimalus tagada endale muretu suvi ja kindlustada, et sügiseks on õppekoht olemas, kuna kohad on loetud.“

Ametikool on kevadist vastuvõttu korraldanud 2018. aastast. Mullu esitati esimese kuue nädalaga 117 sisseastumisavaldust.

Kutsekeskhariduse erialadest on hetkel kõige populaarsemad:

• mootorsõidukitehnik
  • noorem tarkvaraarendaja
  • kujundaja (kujundusgraafik)

Täiskasvanud õppijatele suunatud tsükliõppe erialadest on kõige populaarsemad:

• noorem tarkvaraarendaja
  • raamatupidaja
  • kondiiter

Kevadisel vastuvõtul on veidi enam kui pooled sügisel alustavatest erialadest, sealhulgas kõik kutsekeskhariduse erialad.

Jõudmaks osaleda kevadisel vastuvõtul tuleb sisseastumisavaldus esitada 23. aprilliks.

Ülevaade erialadest ja sisseastumise täpsemast korraldusest on ametikooli veebilehel. Lisa saab küsida info@ametikool.ee või telefonilt 452 4600.

Дата последнего изменения 31.03.2023.