Jõulud Riias

Дата создания 13.12.2018

Käisime 2.-8. detsembrini Riias rahvusvahelisel üritusel „Christmas in Europe.“  Esindatud oli 26 kooli 15-st Euroopa riigist.

Meid võeti väga soojalt vastu. Meile meeldis üritus väga. Üritus algas jumalateenistusega Riia toomkirikus. Sellele järgnes paraad läbi vanalinna vabadussamba juurde.

Kõige huvitavam meie jaoks oli tutvustada teistele eestimaiseid tooteid ja Eesti jõulukombeid.

Marat tegi väga maitsvaid Eesti jõulutoite. Pakkusime Euroopa buffees: pannileiba, rosoljet, rullbiskviiti, heeringa suupisteid, verivorste peekoniga, marineeritud räimi, leiba, ürdivõid.

Õhtuti toimusid ka grupimängud, kus me õppisime üksteist tundma ja arendasime suhtlemist.

Kultuuriprogrammis esindas meid Kristi, kes laulis „Tiliseb tiliseb aisakell“

Meid viidi ka Riia vanalinna, kus toimus aardejaht. Pidime üles leidma 16 ajaloolist ehitist ja tegema nende ees pilti. Koolis tagasi jõudes pidime panema need ajaloolisse järjekorda.

Käisime ka Siguldas, kus me nägime maa-aluseid punkreid. Edasi läksime Turaida lossi, kus meid pandi tiimidesse (meie olime 2 itaallasega) ja toimus samuti aardejaht.

Viimasel päeval oli pidulik õhtusöök, mis oli väga maitserohke.

Õppisime tundma erinevaid rahvaste jõulutraditsioone ja saime praktiseerida vene ja inglise keelt.

Jäime üritusega väga rahule ja soovitame sellest üritusest osa võtta, kui tuleb võimalus.

Kristi Orujärv, Maria Kivi, Marat Lysy

Дата последнего изменения 02.04.2019.