Kuressaare Ametikool võitis Viinis Euroopa ettevõtlusõppe auhinna

Дата создания 08.11.2018

Kuressaare Ametikool võitis esimese Eesti ametikoolina Euroopa ettevõtliku kooli auhinna, tiitel kuulutati välja 7. novembril Viinis.

„See, et oleme täna silma paistnud, on aastatepikkuse meeskonnatöö tulemus, millesse suur osa kooli personalist on panuse andnud, “ rääkis auhinna vastu võtnud ametikooli IT ja ettevõtluse õppesuuna juhtõpetaja Jane Mägi. „Oleme selle nimel palju vaeva näinud, et ettevõtlus ja ettevõtlikkus oleksid loomulik osa õppetööst ja integreeritud kooli igapäevaellu.“

„Meie neljandat aastat käiv õpilasfirmade programm on ainulaadne,“ rääkis Mägi. Kõik ametikooli kutsekeskhariduse erialade õppijad loovad teisel või kolmandal õppeaastal oma õpilasfirmad. „Me teeme õpilasfirmasid õppetöö sees, mitte huviringina ja see seab täiendavaid väljakutseid,“ ütles ta. „Õpilasfirma on praktilise ettevõtlusõppe üks tuntumaid õppemeetodeid, õppimine tegevuse kaudu ning seejuures on võrdselt tähtsad nii tegemine kui õppimine. See on pingutust nõudev töö nii õpilase kui ka õpetaja jaoks, aga tulemus on seda väärt.“

Mägi sõnul on ettevõtlikkuse õpetamisel tähtsad kõik koolis tehtavad reaalelulised ja reaalse kliendiga projektid. „Sa lasedki õpilasel teha, kasvatad vastutust, algatusvõimet ja ettevõtlikust läbi selle.“

Mägi sõnul on tähtis ettevõtlikkuse õpetamisega edasi minna. „Alustasime innovatsioonilabori rajamist, mis annab õpilastele palju paremad võimalused prototüüpimiseks. Praegune õpilasfirmade programm annab õpilastele ettevõtte loomise ja müügikogemuse. Aga miks mitte siit edasi minna erialase innovatsiooniga?“ küsis ta.

Kokku pälvis auhinna 17 Euroopa riikide kooli. Kuressaare Ametikool on kolmas eesti kool, kes auhinna võidab. Kiviõli 1. Keskkool pälvis auhinna 2016. a ja Tallinna 21. Kool 2017. a. Auhinda annab välja ülemaailmne ettevõtlusõppe organisatsioon Junior Achievement.

Tänavune auhind anti välja Euroopa kutseoskuste nädala ürituste raames Viinis.

Дата последнего изменения 08.11.2018.