Noorem tarkvaraarendaja eriala saab õppida ka põhikooli järel päevases õppes!

Tarkvaraarendaja erialal keskendutakse uue tarkvara ja veebilahenduste loomisele, testimisele ning dokumenteerimisele.

Õppekava on sarnane kutsekeskharidusõppe tarkvaraarenduse õppekavaga. Erinevus seisneb selles, et täiskasvanud õppijatega liigutakse tsükliõppes edasi kiiremas tempos ja õppeteemade ajalised mahud on veidi väiksemad.

Õppija arvamus

"Tarkvaraarendajaks õpin sellepärast, et tahan eriala kiire arenguga kursis olla ja sellele oma panuse anda. Kasuks tuleb veel tööturul suur nõudlus ning amet ise on huvitav. Ametikoolis meeldib innovatiivne suhtumine õppimisse, vaba keskkond ja vastutulelikud õppejõud."

Romet Pihlak
õpilane (lõpetas kooli 2018)

Üks põhjus, miks ametikooli õppima tulla, on suurepärased õpetajad. Vaata videot inglise keele ja arvutierialade õpetajast muusik Ian Petterssonist:

Õppetöö on projektipõhine: õpitakse praktiliste projektide käigus, kus meeskonnatööna luuakse näiteks veebiportaale, rakendusi ja teisi tarkvaralahendusi. Õppijad saavad projektide käigus lisaks erialaoskustele arendada ka oma suhtlemis-, juhtimis-, ja meeskonnatööoskusi, mida ettevõtted täna väga oluliseks peavad.

Valikmoodulid

• Veebidisain. Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus õpetatakse nii IKT- kui ka disainierialasid. Arusaamine kompositsioonist, värvidest ja tüpograafiast on veebirakenduste loojatele tähtis.
  • Virtuaalreaalsus. Ametikooli innovatsioonilaboris on erinevad virtuaalreaalsuse seadmed, mille jaoks luuakse projektitööna tarkvararakendusi.
  • Serverid ja võrgud. Saadakse põhioskused selleks, et töötada võrguadministraatori või IT-tugiisikuna.
  • Ettevõtlusõpe. Luuakse koos kaasõpilastega õpilasfirma ja saadakse julgus ning põhioskused oma ettevõtte või idufirma loomiseks.
  • Robootika. Õpitakse looma roboteid, mille käigus saadakse baasteadmised elektroonikast ja arendatakse oma programmeerimisoskusi.
  • Muusikatehnoloogia. Sisaldab arvutimängudele ja veebilehtedele audio loomist ja programmeerimist, heli salvestamist ja vastava tarkvara kasutamist.
  • 3D graafika elemendid ja töövõtted. Õpitakse looma 3D graafilisi pilte ja animatsioone ning ametikooli innovatsioonilaboris 3D elemente printima.
  • Video, heli ja graafilised elemendid. Õpitakse looma ja kokku panema videot, kus on ühendatud nii video- ja helitöötlus, eriefektid kui ka graaflise disaini elemendid.
  • Tootedisain. Teostatakse praktiline tootedisani projekt probleemanalüüsist, eelarvestamisest kuni prototüübi valmimise, esitlemise ning turunduse ja müügi kavandamiseni.
  • Tarkvaraprojekt. Luuakse, dokumenteeritakse ja esitletakse veebilehe loomise või tarkvaraarendusega seotud projekt.

Koolil on kaasaegsed arvutiklassid ja pikaajaline kogemus infotehnoloogia erialade õpetamisel. Erialal õppimine eeldab huvi reaalainete vastu, püsivust ja loogilist mõtlemist.

Vaata õppekava!

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule. Õppetsükli pikkus on 3 päeva. Õppepäev kestab 8.30–17.30

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>

Kaugemalt tulijad saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Tarkvara arendaja eriala lõpetanud saavad tööle asuda tarkvaraarenduse firmadesse testijate või arendajatena või ka IT-spetsialistina.

Lõpetanud saavad soovi korral edasi õppida kõrgkoolides informaatikat, IT-süsteemide arendust või äriinfotehnoloogiat.

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus 26.04 kell 16 ruumis K206
  • Ametikool kinnitab vastuvõtuvestluse tulemused 3.05.2022
  • Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus 9.08 kell 13 ruumis K206
  • Ametikool kinnitab vastuvõtuvestluse tulemused 15.08.2022
  • Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• vestlus
  • NB! Õppima asumise eelduseks on inglise keele oskus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee

Язык
Эстонский
Поле:
Tarkvaraarendaja
Pictures:
Noorem tarkvaraarendaja eriala õppetöö osaks on praktilised mõnepäevased tarkvaraprojektid, kus meeskonnatööna luuakse tarkvararakendusi, veebilehti, mänge jne.
tarkvara testimise õppetund Kuressaare Ametikooli noorem tarkvaraarendaja erialal
Tabbed content page type:
Speciality
Erialade tabel: