Keraamik – 2 a

Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg
Kutseõpe Statsionaarne, koolipõhine – tsükliõpe Põhi- või keskharidus 2 a

Keraamik on nobedate näppudega meister, kes valmistab käsitsi vormides kvaliteetseid ja esteetilisi keraamilisi esemeid, kasutades traditsioonilisi ja kaasaegseid tehnikaid ning töövõtteid.

"Ma polnud varem saviga kokku puutunud. See on põnev ja rahustav. Õppejõududeks on noored ja värsked tudengid. Õppides keraamikat olen ma jälle avastanud, kui palju on veel huvitavaid asju, mida ma veel teinud pole. Mulle siin väga meeldib."

Reine Uspenski, ettevõtja

Miks õppida?

• Kuressaare Ametikoolil on 30 aasta pikkune kogemus rahvakunsti- ja käsitööerialade õpetamisel.
  • Koolil on hästi varustatud õppeklassid ja -töökojad.
  • Disaini- ja tarbekunstiõpilased on ametikoolis sarnaste huvidega kokku hoidev seltskond.
  • Eriala lõpetades saad endale uue põhi- või lisasissetulekuallika ja aitad elus hoida käsitöötraditsioone.

Üks põhjus, miks ametikooli õppima tulla, on suurepärased õpetajad. Vaata videot disaini õppesuuna juhtõpetajast ning keraamikust Maila-Juns Veldrest:

Erialal õpitakse keraamikaesemete loomist ja kavandamist ning saadakse praktilised oskused erinevatest keraamikatehnikatest ja -võtetest.

Vaata õppekava>link opens on new page

Osa praktikast on võimalik sooritada Erasmus+ toel mõnes teises Euroopa riigis. Loe keraamikaõpilase praktikalugu

Õppetöö toimub tsükliõppes kord kuus E–L kell 8.30–17.30.

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>link opens on new page

Kaugemalt tulijad saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada

Keraamikud töötavad rahvusliku käsitöö valdkonna ettevõtetes või on FIE-na iseendale töö andjad.

Loe rohkem ametite andmebaasist!link opens on new page

Edasiõppimise võimalused

Õpinguid on võimalik jätkata ametikooli teistel käsitöö erialadel: nahatöö, tekstiilitöö või edasi õppida ka kõrghariduse või rakenduskõrghariduse tasemel käsitöö või käsitöödisainiga seotud erialadel.

Dokumentide esitamine 01.03 - 21.04.2024

Tutvu dokumentide loetelu ja vastuvõtu korraldusega>link opens on new page

Vastuvõtutingimused ja hindamismaatriksid>link opens on new page

Vastuvõetavad erialad ja komisjonid>link opens on new page

Kevadine vastuvõtt

• Loovülesanne  25.04 kell 10.15-16.00 ruumis S-103
  • Loovülesandega samal ajal käiakse kordamööda vestlusel. NB! Kui on rohkelt sisseastujaid, võtavad vestlused mitu tundi. Palun varuge selleks aega.
  • Motivatsioonikiri tuleb eelnevalt koostada ja üles laadida sisseastumise infosüsteemi SAIS. Vastuvõtupäeval sooritab ja esitab õppida soovija kohapeal loovülesande ning osaleb vestlusel.
  • Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 26.06.2024.
  • Sisseastuja kinnitab õppima asumise hiljemalt 01.07.2024.
  • Kui aprilli kuupäev ei sobi, on täiendav võimalus vestluseks ja katseteks 17.06.2024.

Õppetöö algus septembris 2024.

• Eelnev motivatsioonikiri.
  • Loovülesanne
  • Vestlus
  • Pingerida kujuneb eelnevalt SAISi üles laetud motivatsioonikirja, sooritatud loovülesande ja vestluse tulemusel.
Опубликовано 05.04.2018. Дата последнего изменения 05.02.2024.