Eriala keskendub videosalvestusele ja -töötlusele ning liikuvate graafiliste elementide loomisele.

Õppetöö toimub peamiselt Disainimajakas, kus on 16 iMaciga multimeediaklass ning moodne foto- ja videostuudio.

Vaata õppeklassi virtuaaltuuris!

Õpitakse operaatoritööd video- ja fotokaameratega ning salvestatud materjali töötlemist: monteerimine, animeerimine, järeltöötlus, efektide lisamine, helindamine.

Lisaks õpitakse 3D-kujundust ja tehakse erialaprojekte õpitud oskuste rakendamiseks.

Vaata näidet õppetöö raames valminud projektist, mis võitis auhinna USA-s korraldatud konkursil:

Ametikoolis õpid looma videode kontseptsioone, neid üles filmima, monteerima ja efektidega täiendama. Vaata liikuva graafika kujundaja 2. kursuse noormeeste videot koolisiseselt konkursilt:

Tehnilistele oskustele lisandub üldine kunsti- ja disainiharidus joonistamise, maalimise, fotograafia ning kujundustarkvara kasutamisega.

Õpitakse kasutama Adobe kujundustarkvara paketti, eriti rakendusi Photoshop, Premiere, After Effects, Animate ja Illustrator. Samuti Apple videotöötlustarkvara Final Cut Pro.

Vaata täpsemalt õppekavast>

• Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00
  • Õppeperiood kestab septembrist juunini.

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist

Lõpetaja leiab tööd videoproduktsiooni, ekraanidel kuvatavate reklaamide loomise või tarbeanimatsiooniga tegelevates ettevõtetes.

Edasi on võimalik õppida Eesti Kunstiakadeemias või Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas.

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Katsed 26.04 kell 11. Joonistamise/kompostisiooni ülesanne ruumis 109 ja seejärel vestlus ruumis D21.
  • Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 3.05.2022.
  • Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022.

Suvine vastuvõtt

• Katsed 11.08 kell 10. Joonistamise/kompostisiooni ülesanne ruumis 109 ja seejärel vestlus ruumis D21.
  • Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022.
  • Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022.

Õppetöö algus septembris 2022.

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee

Язык
Эстонский
Поле:
Disain
Pictures:
liikuva graafika kujundaja Kuressaare Ametikool
Intervjuu salvestamine ametikooli Disainimajaka stuudios
Tabbed content page type:
Speciality
Erialade tabel: