Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja kasutatud riiete poode tormates. Ta teab, kust leida ajastule omaseid rekvisiite, oskab valida sobilikke materjale ja moekaid lõikeid, millega rõhutada kandja välimust.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti – materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare – ning on võimeline riietama kõiki alates lihtinimestest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni. 

Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi. 

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Stilistid teevad õpingute ajal mitmesuguseid erinevaid õppetööprojekte. Vaata videost osalemisest moekonkursil Roosad Käärid:

Erialal õpitakse

Erialal saadakse põhjalikud teadmised ja oskused joonistamisest-maalimisest, värvusõpetusest, kompositsioonist, arvutigraafikast ja kujundustarkvarast, fotograafiast, reklaamikunstist. Õpitakse ka kultuuri- ja kunstilugu, vormiõpetust ning kalligraafiat.

Kuressaare Ametikool on üks kahest koolist Eestis, kus põhikoolilõpetaja nii põhjalikult kunstile ja disainile keskenduda saab. Seetõttu on enam kui pooled kunstierialadele õppima asunutest pärit väljastpoolt Saare maakonda. 

Kooli õpilased osalevad aktiivselt ka kohalikus kunstielus. Kaasaegne õppehoone Disainimajakas on varustatud tänapäevaste tehniliste vahenditega – kujundusarvutite, plotterite jm õppevahenditega.

Kolmandal kursusel luuakse õppetöö raames õpilasfirma. Eesmärk on arendada ettevõtlikkust ja saada selleks vajalikke oskusi ning kogemusi läbi praktilise tegevuse. Vaata ÕF Stiil+ reklaamvideot (2020-2021 õa):

Vaata täpsemalt õppekavast>

Õppetöö ajad

 • Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00.
 • Õppeperiood kestab septembrist juunini.

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist

Töövõimalused

Stilistide töövõimalused on mitmekülgsed: nad saavad töötada moeajakirjade, rõivabrändide, kaubandusettevõtete, filmistuudiote jpt ettevõtete juures, kus on vaja tunda moestilistikat, selle ajalugu, popkultuuri, lavastada fotoseansse, riietada staare, modelle või avaliku elu tegelasi.

Edasiõppimisvõimalused

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Paljud lõpetajad on edasi õppima asunud Eesti Kunstiakadeemiasse või Kõrgemasse Kunstikooli Pallas.

Sisseastumise ajakava

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022.

Kevadine vastuvõtt

 • Katsed toimuvad 26.04 kell 11. Joonistamise/kompostisiooni ülesannet sooritatakse ruumis 109 ja seejärel toimub vestlus ruumis D21.
 • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 3.05.2022.
 • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022.

Suvine vastuvõtt

 • Katsed toimuvad 11.08 kell 10. Joonistamise/kompostisiooni ülesannet sooritatakse ruumis 109 ja seejärel toimub vestlus ruumis D21.
 • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022.
 • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022.

Õppetöö algus septembris 2022.

Sisseastumiskatsed

 • Kompositsioon
 • Joonistamine
 • Vestlus
 • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee

Язык
Эстонский
Поле: 
Disain
Pictures: 
Kuressaare Ametikool kujundaja (stilist)
stilist kuressaare ametikool
Tabbed content page type: 
Speciality
Erialade tabel: 
ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
KutsekeskharidusõpeStatsionaarne, koolipõhine – päevaõpePõhiharidus3,5 aastat
ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg