Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Tekstiilkäsitöö - 2a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Tekstiilkäsitöö on tarbekunsti valdkonna eriala, kus õpitakse erinevates tekstiilitöö tehnikates esemete loomist ja valmistamist ning traditsioonilisi ja kaasaegseid tekstiilkäsitöö võtteid.

Miks õppida?

• Kuressaare Ametikoolil on 36 aasta pikkune kogemus rahvakunsti- ja käsitööerialade õpetamisel.
  • Koolil on hästi varustatud õppeklassid ja –töökojad.
  • Disaini- ja tarbekunstiõpilased on ametikoolis sarnaste huvidega kokku hoidev seltskond.
  • Eriala lõpetades saad endale uue põhi- või lisasissetulekuallika ja aitad elus hoida saaremaiseid käsitöötraditsioone.

Kaie Kesküla Kuressaare Ametikool„Natuke käsitööd oskavad ju kõik, aga meie juures saab õppida palju rohkem, vanu ja uusi tehnikaid. Oluline rõhk on oma kavanditel ja loomingul. Toodete turunduseks ja reklaamiks õpitakse oma töid pildistama. Ilu- ja värvimeelt arendavad  värvusõpetuse ja kompositsiooni tunnid.  Õppekava toetub meie rahvuslikule tekstiilipärandile, õpitud oskusi saab igaüks isikupäraselt edasi arendada.“

Kaie Kesküla, tekstiilitöö erialade õpetaja

Anne Kolk Kuressaare Ametikool„Meile tullakse tekstiilitööd õppima, et saada kätte neid käsitööoskusi, mida vanaemade valdasid, aga nüüd on kadumas. Mõnel on veel vanad kangaspuud seismas ja tahaks nendega midagi teha. Võlub ka oma kätega millegi ilusa tegemise võimalus. Tänapäeval saab ju kõike Youtubest ka vaadata, aga inimene vajab ikka seda, et keegi kogemustega inimene oleks kõrval ja aitaks. Mitmete õppijate jaoks on oluline ka võimalus oma toodetega lisaraha teenida.“

Anne Kolk, tekstiilitöö erialade õpetaja

Omandatakse erinevaid tekstiilitöö tehnikaid – kanga- ja silmuskudumine, tikkimine, heegeldamine jne.

Õpitakse ka käsitööalast ettevõtlust, tekstiilide ajalugu ning kunsti ja disaini alusaineid (joonistamine, kompositsioon, fotograafia jne).

Kutseõppe sisu on määratud rahvakunsti- ja käsitöömeister tekstiili alal II kutsestandardis esitatud kutseoskustega.

Vaata õppekava

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes ca kord kuus E-L kell 8.30-17.30.

Vaata õppetsükleid 2019/2020 õppeaastal!

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Tekstiilkäsitöölised töötavad rahvusliku käsitöö valdkonna ettevõtetes või on FIE-na iseendale töö andjad. Erialaoskuste omandamine võimaldab teenida lisasissetulekut oma põhitöö kõrvalt.

Loe rohkem ametite andmebaasist!

Edasiõppimise võimalused

Eriala lõpetajad saavad jätkata elukestvat õpet teistel ametikooli käsitöö erialadel (nahatöö, keraamika) ja juba läbitud õppemoodulid VÕTAga üle kanda.

Edasi saab õppida ka kõrghariduse või rakenduskõrghariduse tasemel käsitöö või käsitöödisainiga seotud erialadel.

Kevadine vastuvõtt

• Erialale saab astuda ka kevadisel vastuvõtul 30.03 kuni 17.04.2020 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%).
  • Vastuvõtuvestlused viiakse läbi elektrooniliselt 21.-23. aprillil. Iga avalduse esitajaga võetakse ühendust.
  • Kevadine vastuvõtt annab võimaluse endale enne suve algust õppekoht kindlustada.
  • Kui õppidasoovijal on kevadise vastuvõtu ajal põhikooli lõpetamine pooleli, saab lõputunnistuse esitada suve jooksul.

Suvine vastuvõtt

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020.
  • Vastuvõtuvestlus 13.08.2020 kell 16 ruumis Õ403.
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 21.08.2020.
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 27.08.2020.

Õppetöö algus septembris 2020

• eelnev motivatsioonikiri.