Üldiselt korraldab ametikool kolm sisseastumisavalduste vastuvõttu aastas: talvine (detsembris-jaanuaris), kevadine (aprillis) ja suvine (juuni-august).
Tekstiilikäsitöö on tarbekunsti valdkonna eriala, kus õpitakse erinevates tekstiilitöö tehnikates esemete loomist ja valmistamist ning traditsioonilisi ja kaasaegseid tekstiilkäsitöö võtteid.
Miks õppida?
Kuressaare Ametikoolil on 36 aasta pikkune kogemus rahvakunsti- ja käsitööerialade õpetamisel.
Koolil on hästi varustatud õppeklassid ja -töökojad.
Disaini- ja tarbekunstiõpilased on ametikoolis sarnaste huvidega kokku hoidev seltskond.
Eriala lõpetades saad endale uue põhi- või lisasissetulekuallika ja aitad elus hoida saaremaiseid käsitöötraditsioone.
„Natuke käsitööd oskavad ju kõik, aga meie juures saab õppida palju rohkem, vanu ja uusi tehnikaid. Oluline rõhk on oma kavanditel ja loomingul. Toodete turunduseks ja reklaamiks õpitakse oma töid pildistama. Ilu- ja värvimeelt arendavad värvusõpetuse ja kompositsiooni tunnid. Õppekava toetub meie rahvuslikule tekstiilipärandile, õpitud oskusi saab igaüks isikupäraselt edasi arendada.“
Kaie Kesküla, tekstiilikäsitöö õpetaja
„Meile tullakse tekstiilitööd õppima, et saada kätte neid käsitööoskusi, mida vanaemad valdasid, aga nüüd on kadumas. Mõnel on veel vanad kangaspuud seismas ja tahaks nendega midagi teha. Võlub ka oma kätega millegi ilusa tegemise võimalus. Tänapäeval saab ju kõike YouTube'ist ka vaadata, aga inimene vajab ikka seda, et keegi kogemustega inimene oleks kõrval ja aitaks. Mitmete õppijate jaoks on oluline ka võimalus oma toodetega lisaraha teenida.“
Anne Kolk, tekstiilikäsitöö õpetaja
Erialal õpitakse
Omandatakse erinevaid tekstiilitöö tehnikaid – kanga- ja silmuskudumine, tikkimine, heegeldamine jne.
„Olen käsitööd oma hobiks pidanud juba noorusest alates. Vabad hetked sisustasin ikka käsitööd tehes. Olen nii õmmelnud, kudunud, tikkinud, heegeldanud ja palju muud teinud…
Seega andsid õpingud ametikooli tekstiilkäsitöö erialal võimaluse teadlikult omandada ka uusi või siis hoopis vanu võtteid ja oskusi ning teadmisi, et luua oma kätega midagi uut. Arendasin oma kutseoskusi kaheaastase koolituse ajal. Uut õppisin erinevate tekstiilkäsitöö tehnikate kombineerimisel ja kavandite loomisel. Õpingute teises pooles arendasin välja oma lõputöö, Saaremaa erinevate kihelkondade rättide kudumine kangastelgedel.
Nüüd, pärast kutseeksami sooritamist võin öelda, et käsitöö ei ole enam minu jaoks hobi, vaid töö. Olen käsitöö tegija, kes valmistab tekstiile ja tekstiilist esemeid näiteks kangakudumise, kudumise ja rahvarõivaste valmistamisena. Tunnen end hästi, kui minu tööd on hästi õnnestunud, pilkupüüdvad, kestlikud, kannavad edasi meie rahvuslikku pärandit. "
Maret Õunpuu, tekstiilkäsitöö vilistlane
Õppetöö ajad
Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes kord kuus E–L kell 8.30–17.30.
Edasi on võimalik õppida teistel ametikooli käsitöö erialadel: nahatöö, keraamika või kõrghariduse või rakenduskõrghariduse tasemel käsitöö või käsitöödisainiga seotud erialadel.
Sisseastumise ajakava
Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022
Kevadine vastuvõtt
Vestlus 8.04 kell 16 ruumis Õ403
Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 3.05.2022
Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022
Suvine vastuvõtt
Vestlus 11.08 kell 10 ruumis Õ403
Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022
Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022
Õppetöö algus septembris 2022.
Sisseastumiskatsed
eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee, saata kooli meiliaadressile info@ametikool.ee või tuua kooli Messi paberkandjal)