Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Sõiduautotehnik – 3 a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Sõiduautotehniku töö sisuks on autode ja haagiste tehnoseisundi kontrollimine, remondivajaduse määramine ning tehnohooldus ja remont.

Sõiduautotehniku töö eeldab tehniliste jooniste ja skeemide lugemise oskust ning kataloogide jt juhendmaterjalide kasutamist.

Vaata autotehniku õppetöökoda virtuaaltuuriga!

Kuressaare Ametikoolil on

• hästi varustatud õppetöökoda diagnostikaseadmete, töövahendite ja tõstukitega.
  • Kool on tunnustatud kutseeksamikeskus. Lõpetajad saavad koolis tasuta sooritada autotehniku kutseeksami, mis tõstab nende väärtust tööandja jaoks.
  • Traditsiooniks on saanud iga-aastased talverallid, kus õpilased võistlevad oma autodega vigursõidus. Igal sügisel leiame Saaremaa Rally osavõtjate nimekirjast kümmekond Kuressaare Ametikooli autoerialade vilistlast.

Vaata õppekava!

• Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00
  • Õppeperiood kestab üldjuhul septembrist juunini

Sõiduautotehnik leiab tööd autoteenindustes ja -remondiga tegelevates ettevõtetes.

Loe selle eriala kohta ametite andmebaasist!

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Mitmed meie lõpetajad on edasi õppida läinud Tallinna Tehnikakõrgkooli, kus ametikoolide lõpetajatel on 20% ulatuses õppekohtadest eraldi vastuvõtt.

Kevadine vastuvõtt

• Erialale saab astuda ka kevadisel vastuvõtul 30.03 kuni 17.04.2020 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%).
  • Vastuvõtuvestlused ja -katsed viiakse läbi elektrooniliselt 21.-23. aprillil. Iga avalduse esitajaga võetakse ühendust.
  • Kevadine vastuvõtt annab võimaluse endale enne suve algust õppekoht kindlustada.
  • Kui õppidas oovijal on kevadise vastuvõtu ajal põhikooli lõpetamine pooleli, saab lõputunnistuse esitada suve jooksul.

Suvine vastuvõtt

• Sisseastumisavaldusi saab esitada 01.06.2020 kuni 09.08.2020