Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Raamatupidaja - 2a

ÕppeliikKutseeriharidusõpeÕppevormStatsionaarne - TsükliõpeEeldus alustamiseksKeskharidusÕppeaeg2 a

Raamatupidaja tegeleb järgmiste majandusarvestuse valdkondadega - põhiliselt finantsarvestusega, kuid ka finantsaruannete analüüsiga, maksuarvestusega, kulu- ja eelarvestusega.

Õppida saab kodusaarelt lahkumata ja hoida sellega kokku aega ning raha. Eriala sobib neile, kes on püsivad ja täpsed ning kellele meeldivad arvud. Õppima tulek annab võimaluse ennast ületada, tulla mugavustsoonist välja ning saada enesekindlus elukestvas õppes jätkamiseks.

Loe eriala kohta rohkem ametite andmebaasist!

Õpetajad on igapäevase raamatupidamistöö kogemusega praktikud.

Õpingute lõpus on kutseeksam, mille edukad sooritajad saavad raamatupidaja 5. taseme kutsetunnistuse.

Vaata õppekava

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule. Õppetsüklid on umbes kord kuus E-N ja kestavad 8.30-16.00

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada

Eriala on õppima tuldud selleks, et oma ettevõttes ise raamatupidamisega hakkama saada või pereettevõttes panustada. Võimalus on ka luua iseendale töökoht raamatupidamisfirma näol.

5. taseme raamatupidajad saavad töötada erineva suurusega ettevõtetes ja raamatupidamisteenust osutavates firmades. Suurettevõtte pearaamatupidajaks saamiseks tuleks edasi õppida.

Lõpetanud saavad soovi korral edasi õppida kõrgkoolides majandusarvestuse või ettevõtlusega seotud erialadel.

Kuressaare Ametikoolis saab oma ettevõtlusalaseid oskusi täiendada väikeettevõtja või ärikorralduse spetsialisti erialal ning juba läbitud õppemoodulid VÕTA-ga üle kanda.

• Kevadine sisseastumisavalduse esitamine 29.03 - 16.04.2021 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Kevadine vastuvõtt: vestlus 20.04 veebi vahendusel

• Suvine dokumentide vastuvõtt 1.06 -8.08.2021
  • Sisseastumisvestlus 11.08.2021 kell 10 ruumis K206