Noorem tarkvaraarendaja – 3 a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Noorem tarkvaraarendaja eriala saab õppida ka tsükliõppes>

Tarkvara arendaja erialal keskendutakse uue tarkvara ja veebilahenduste loomisele, testimisele ning dokumenteerimisele.

Õppetöö on projektipõhine: õpitakse praktiliste projektide käigus, kus meeskonnatööna luuakse näiteks veebiportaale või veebirakendusi. Lisaks arendatakse suhtlemis-, juhtimis-, ja meeskonnatööoskusi, mida ettevõtted täna väga oluliseks peavad.

Vaata täpsemalt õppekavast>

Juba esimese kursuse lõpus on õppijatel ette nähtud 6-nädalane praktika ettevõtetes.

Loe praktikalugu: esmakursuslastele pakutakse praktika lõpus tööd>

Valikmoodulid

• Veebidisain. Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus õpetatakse nii IKT- kui ka disainierialasid. Arusaamine kompositsioonist, värvidest ja tüpograafiast on veebirakenduste loojatele tähtis
  • Virtuaalreaalsus. Ametikooli innovatsioonilaboris on erinevad virtuaalreaalsuse seadmed, mille jaoks luuakse projektitööna tarkvararakendusi.
  • Serverid ja võrgud. Saadakse põhioskused selleks, et töötada võrguadministraatori või IT-tugiisikuna.
  • Ettevõtlusõpe. Koos kaasõpilastega luuakse õpilasfirma ja saadakse julgus ning põhioskused oma ettevõtte või idufirma loomiseks.
  • Robootika. Õpitakse looma roboteid, mille käigus saadakse baasteadmised elektroonikast ja arendatakse oma programmeerimisoskusi.
  • Muusikatehnoloogia. Sisaldab arvutimängudele ning veebilehtedele audio loomist ja programmeerimist, heli salvestamist ja vastava tarkvara kasutamist.
  • 3D graafika elemendid ja töövõtted. Õpitakse looma 3D graafilisi pilte ja animatsioone ning ametikooli innovatsioonilaboris 3D elemente printima.
  • Video, heli ja graafilised elemendid. Õpitakse looma ja kokku panema videot, kus on ühendatud nii video- ja helitöötlus, eriefektid kui ka graaflise disaini elemendid.
  • Tootedisain. Teostatakse praktiline tootedisani projekt probleemanalüüsist, eelarvestamisest kuni prototüübi valmimise, esitlemise ning turunduse ja müügi kavandamiseni.
  • Tarkvaraprojekt. Luuakse, dokumenteeritakse ja esitletakse veebilehe loomise või tarkvaraarendusega seotud projekt.

Koolil on kaasaegsed arvutiklassid ja pikaajaline kogemus infotehnoloogia erialade õpetamisel. Erialal õppimine eeldab huvi reaalainete vastu, püsivust ja loogilist mõtlemist.

Vaata projektõppe ruumi virtuaaltuuriga>

• Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00.
  • Õppeperiood kestab septembrist juunini.

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist>

Tarkvaraarendaja eriala lõpetanud saavad tööle asuda tarkvaraarenduse firmadesse programmeerijana või tarkvaraarendajana.

Heade spetsialistide järele on pidevalt suur nõudlus, mistõttu tarkvaraarendaja võib leida hõlpsasti tööd ka väljaspool Eestit.

“Tegu on selgelt number 1 valdkonnaga nii maailmas kui ka Eestis, kus oodatakse kõige suuremat töökohtade kasvu ja kus on pea kõrgeimad palgad. 16 on õige vanus põhjalike IT-õpingutega alustamiseks. Mida varem alustada, seda kaugemale jõutakse.”

Jane Mägi
 juhtõpetaja

Loe selle eriala kohta ametialade andmebaasist>

Edasi õppida on võimalik Tallinna Tehnikaülikoolis informaatikat, IT-süsteemide arendust või äriinfotehnoloogiat; Tallinna ja Tartu Ülikoolides informaatikat.

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus 26.04 kell 16 ruumis K206
  • Ametikool kinnitab vastuvõtuvestluse tulemused 3.05.2022
  • Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus 9.08 kell 9 ruumis K206
  • Ametikool kinnitab vastuvõtuvestluse tulemused 15.08.2022
  • Õppidasoovija kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• vestlus
  • NB! Õppima asumise eelduseks on inglise keele oskus