Sisseastumine

Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!


Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Esita sisseastumisavaldus siit!

Nahkkäsitöö - 2a

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Nahkkäsitöö erialal õpitakse nahkaksessuaaride (karbid, mobiilitaskud, prillitoosid, märkmikukaaned, kindad, kotid), ja nahkrõivaste valmistamist, naha taaskasutamist, paberist ja nahast köidete valmistamist ja raamatute restaureerimist, pastelde ja liistuta nahkjalatsite valmistamist.

Lisaks erialaainetele saavad õpilased baasteadmised ja oskused ka joonistamises, maalimises, nahktoodete kujundamises, vormiõpetuses, arvutigraafikas, fotograafias ja reklaamiõpetuses.

Lõpukursusel disainivad õpilased oma toote ja valmistavad selle unikaaleksemlarina, valminud nahast toode on ühtlasi ka lõputöö.

Kooli lõpetamisel on õpilasel võimalus sooritada käsitöömeistri kutseeksam.

Kuressaare Ametikooli Disainimajaka õppehoones on nahatöö õppetöökoda. Kaasaegse sisustusega ruumis on õmblusmasinad, giljotiinid jm vajalikud seadmed.

Vaata õppetsükleid 2019/2020 õppeaastal!

Vaata õppekava!

Töövõimalused

Lõpetajad saavad tööle asuda nahatöö tegijatena iseseisvalt või mõne nahakunstniku ateljees või erinevates nahatööga tegelevates ettevõtetes (kotid, jalatsid, rõivad, lambanahast tooted).

Edasiõppimisvõimalused

Edasiõppimisvõimalused on Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis või Viljandi Kultuuriakadeemias (rahvusliku suunaga nahatöö).

Sisseastumiskatsed

  • vestlus
  • motivatsioonikiri