Nahkkäsitöö – 2 a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2 a

Nahkkäsitöö valmistaja valmistab enda koostatud tööjooniste või etteantud kavandite, tööjuhiste või lihtsamate esemete järgi kvaliteetseid ja esteetilisi nahast käsitööesemeid, kasutades traditsioonilisi ja kaasaegseid tehnikaid, töövõtteid ja valmistusviise.

Nahkaksessuaaride (karbid, mobiilitaskud, prillitoosid, märkmikukaaned, kindad, kotid) ja nahkrõivaste valmistamist, naha taaskasutamist, paberist ja nahast köidete valmistamist ja raamatute restaureerimist, pastelde ja liistuta nahkjalatsite valmistamist.

Lisaks erialaainetele saavad õpilased baasteadmised ja oskused ka joonistamises, maalimises, nahktoodete kujundamises, vormiõpetuses, arvutigraafikas, fotograafias ja reklaamiõpetuses.

Lõpukursusel disainivad õpilased oma toote ja valmistavad selle unikaaleksemplarina, valminud nahast toode on ühtlasi ka lõputöö.

Õppijatel on võimalus Erasmus+ toel sooritada praktika välismaal:

Loe praktikalugu Firenzest> (2019)

Vaata õppekava>

Õppetöö toimub tsükliõppes kord kuus E–L.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada

Tööle on võimalik asuda nahatöö tegijatena iseseisvalt või mõne nahakunstniku ateljees või erinevates nahatööga tegelevates ettevõtetes.

Edasi on võimalik õpinguid jätkata Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas või Viljandi Kultuuriakadeemias pärandtehnoloogia erialal.

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus toimub 27.04 kell 16 ruumis Õ403
  • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 3.05.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus toimub 10.08 kell 16 ruumis Õ403
  • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee, saata kooli meiliaadressile info@ametikool.ee või tuua kooli Messi paberkandjal)
  • vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee