Üldiselt korraldab ametikool kolm sisseastumisavalduste vastuvõttu aastas: talvine (detsembris-jaanuaris), kevadine (aprillis) ja suvine (juuni-august).
Nahkkäsitöö valmistaja valmistab enda koostatud tööjooniste või etteantud kavandite, tööjuhiste või lihtsamate esemete järgi kvaliteetseid ja esteetilisi nahast käsitööesemeid, kasutades traditsioonilisi ja kaasaegseid tehnikaid, töövõtteid ja valmistusviise.
Erialal õpitakse
Nahkaksessuaaride (karbid, mobiilitaskud, prillitoosid, märkmikukaaned, kindad, kotid) ja nahkrõivaste valmistamist, naha taaskasutamist, paberist ja nahast köidete valmistamist ja raamatute restaureerimist, pastelde ja liistuta nahkjalatsite valmistamist.
Lisaks erialaainetele saavad õpilased baasteadmised ja oskused ka joonistamises, maalimises, nahktoodete kujundamises, vormiõpetuses, arvutigraafikas, fotograafias ja reklaamiõpetuses.
Lõpukursusel disainivad õpilased oma toote ja valmistavad selle unikaaleksemplarina, valminud nahast toode on ühtlasi ka lõputöö.
Õppijatel on võimalus Erasmus+ toel sooritada praktika välismaal:
Tööle on võimalik asuda nahatöö tegijatena iseseisvalt või mõne nahakunstniku ateljees või erinevates nahatööga tegelevates ettevõtetes.
Edasiõppimisvõimalused
Edasi on võimalik õpinguid jätkata Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas või Viljandi Kultuuriakadeemias pärandtehnoloogia erialal.
Sisseastumise ajakava
Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022
Kevadine vastuvõtt
Vestlus toimub 27.04 kell 16 ruumis Õ403
Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 3.05.2022
Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022
Suvine vastuvõtt
Vestlus toimub 10.08 kell 16 ruumis Õ403
Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022
Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022
Õppetöö algus septembris 2022.
Sisseastumiskatsed
eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee, saata kooli meiliaadressile info@ametikool.ee või tuua kooli Messi paberkandjal)