Majutusteenindus – 3 a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Iga hotelli või majutusettevõtte visiitkaart on sõbralik klienditeenindaja, kes loob esmamulje ja meeleolu, mida külastaja kogeb ning tema tööst sõltub suuresti ka püsiklientide ja soovijate arv.

Majutusteenindaja amet annab eluks vajalikke oskusi tööalaseks karjääriks ning edasi õppimiseks turisminduse, teeninduse, hotellinduse või vaba aja veetmise korraldamise alal.

"Eriala lõpetamine annab väga laialdased oskused. Näiteks turismitalus suudab lõpetaja korraldada ürituse, selle toitlustamise, ruumide korrastuse, külaliste sisse- ja väljaregistreerimise, tegeleda lastega, kasvõi olla õhtujuht. Õppetöö on mänguline ja äge. Nende oskuste baasilt on väga hea edasi spetsialiseeruda ükskõik millisele erialale, mis on turismi, hotellinduse või rekreatsiooniga seotud."

Ülle Tamsalu
ametikooli turismiteenuste õppesuuna juhtõpetaja

Õppija saab väga mitmekülgsed oskused turismisektoris töötamiseks: õpitakse sündmusteenindust, vaba aja tegevuste läbiviimist, koosolekuteenindust, toitlustusteenindust, teeninduskeskkonna kujundamist ja korrashoidu, majutusteenindust, spaateenindust jpm.

Vaata õpperestorani virtuaaltuuriga>

Meil on tipptasemel praktikakohad, näiteks GOSPA, Arensburg Boutique Hotell & SPA, Grand Rose SPA Hotell, lisaks väga hea koostöö EHRLiga (Eesti Hotellide ja Restoranide Liit), mis annab võimaluse õpilastel sooritada praktikat Eesti tipphotellides, lisaks peale praktika edukat läbimist saab taotleda ühekordset stipendiumi.

Edukad õppijad saavad sooritada praktikat ka välisriikides tänu meie headele projektipartneritele.

Põnevust lisab õppetöösse võimalus osaleda kutsevõistlusel "Noor Meister".

Vaata õppekava>

• Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00
  • Õppeperiood kestab septembrist juunini

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist>

Majutusteeninduse eriala lõpetaja saab kandideerida paljudele ametikohtadele, näiteks:

• spaa-administraator
  • hotelli administraator
  • restoraniteenindaja
  • turismitalu perenaine
  • vaba aja tegevuste läbiviija hotellis või turismiasutuses

Turismiga seotud töökohad ei kao, sellepärast on majutusteeninduse eriala kindlasti tark valik.

Loe selle eriala kohta ametite andmebaasist>

Lõpetajal on võimalik õpinguid jätkata kutsehariduse tasemel teistes kutseõppeasutustes majutuskorralduse, reisikonsultandi või turismikorralduse erialadel; kõrgkoolides turismi- ja toitlustuskorralduse või turismi- ja hotelliettevõtluse erialadel.

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus toimub 28.04 kell 14 ruumis K208
  • Kool kinnitab vastuvõtuvestluse tulemused 3.05.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus toimub 10.08 kell 12 ruumis Õ207
  • Kool kinnitab vastuvõtuvestluse tulemused 15.08.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• Vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee