Lapsehoidja – 1 a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – tsükliõpeEeldus alustamiseksKeskharidusÕppeaeg 1 a

Lapsehoidja eriala tuleb kasuks kõigile tulevastele lastevanematele, õppimine on loominguline, sisaldades mitmeid loovaineid. Kasuks tulevad eelnevad kogemused lastega tegelemisel.

Vilistlaste arvamused

"Õpingud on andnud mulle uusi teadmisi lapse arengust ja avardanud silmaringi kasvatusmeetodite osas, andnud vahvaid uusi tutvusi."

"Vähe sellest, et mu oma pere võimaldas mul kodu, laste ja töö kõrvalt Kuressaare Ametikoolis omandada nii põneva ja mitmekülgse ameti nagu seda on lapsehoidja.

Läbi selle avanes mul ka võimalus osaleda inspireerival ja võiks lausa öelda "elumuutval" välispraktikal Saksamaa Regenbogeni lasteaias.

Nüüd, kui see kõik on selja taga, saan õpitut rakendada igapäevaelus oma pisikeses Maarjakase Lapsehoius."

Maarja Sepp, vilistlane

Lapse keskkonna ja arengu toetamist, lapse enesekohaste oskuste kujundamist, lapse tervise edendamist, koostööd lapesevanema/hooldajaga, erivajadusega lapse hooldamist.

Õpilastel on võimalus sooritada praktika Erasmus+ toel mõnes teises Euroopa Liidu riigis. Lapsehoidja erialadel on sihtriikideks olnud Saksamaa, Norra ja Rootsi.

Loe praktikalugu: Koka töötuba lasteaias oli kaos, aga keegi nälga ei jäänud (Saksamaa, 2019)

Vaata õppekava>

Õppetöö toimub tsüklitena üks kord kuus neljal koolipäeval. Selline paindlik õppetöö korraldus võimaldab õppida töö kõrvalt.

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>

Erialasel tööl olevatel õppijatel on võimalik sooritada lapsehoidja praktika töökohal.

Kaugemalt tulijad saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Lapsehoidja eriala lõpetanud töötavad ja praktiseerivad lasteaedades, lastehoidudes, laste- ja turvakodudes, noortekeskustes jm lastega tegelevates asutustes.

Edasi on võimalik õppida jätkuõppes rakenduskõrgkoolides.

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Suvine vastuvõtt

• Vastuvõtuküsimustiku täitmine toimub 10.08 kell 10 ruumis Õ203
  • Vestlus toimub 10.08 kell 11 ruumis Õ201
  • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• Vastuvõtuküsimustik
  • Vestlus