Kujundaja (stilist) - 2,5a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2,5 a

Eelkõige saab kujundaja eriala tugeva disainialase hariduse kujundusprogrammide kasutamisest ja fotograafiast kuni kompositsiooni ja värvusõpetuseni. Aga see pole veel kõik. Spetsialiseerumine annab lisaks moe- ja filmistilistika oskused ning kutse.

Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja secondhande tormates.Ta teab, milline materjal lendleb ja milline lõige istub, kuidas olla pealaest jalatallani femme fatale või kust leida rokokoolik rekvisiit.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti - materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare - ning on võimeline riietama kõiki alates lihtsurelikest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni. Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi.

"Disain on protsess, viis kuidas jõuda tähenduslike visuaalselt nauditavate tulemusteni. Hea disain ei ole juhuslik pähetulnud idee või mõte ja just seda stilisti erialal õppisimegi Kuigi oma olemuselt keskendusime moe ja stilistika valdkonnale (mis on äärmiselt põnev!), siis disainiprotsess on oma olemusel universaalne ja rakendatav igas disaini valdkonnas.

Väga põnevate projektide läbi leidsin oma visuaalse stiili ja isikupära. Sain aru, kus on minu tugevused ja huvid. Õpingud tegid eriliseks ka inimesed ja toetus, mida õppides kogesin. Väga tore kogemus, eriala ja kool."

Geroli Peedu, 2019. a vilistlane

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Õppekava NB! Õppekavas on ka kujundaja eriala teised spetsialiseerumised lisaks stilistile!

Lõpetaja saab töötada stilistina filme, telesaateid jms meediasisu loovate ettevõtete juures. Samuti jaekaubanduses jt moe ning stilistikaga seotud ettevõtetes.

Edasi saab õppida näiteks Eesti Kunstiakadeemias moestilistika erialal.

Õppetöö on tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule.

Ajakava

• Sisseastumisavalduse esitamine 29.11.2021 kuni 9.01.2022.
  • Vastuvõtuvestlus 14.01.2021 kell 10 ruumis D21.
  • Õpilaskandidaat kinnitab hiljemalt 22.01.2021 elektroonilises vastuvõtu õppeinfosüsteemis SAIS enda kooli õppima asumise.
  • Vastuvõtutulemused kinnitatakse vastuvõtukomisjoni poolt 20.01.2022.
  • Õppetöö algab veebruaris 2022.

• eelnev motivatsioonikiri. Motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee's, saata kooli info@ametikool.ee või tuua kooli paberil.
  • vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee