Sisseastumine

Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!


Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Esita sisseastumisavaldus siit!

Kujundaja (stilist) - 2,5a

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2,5 a

Eelkõige saab kujundaja eriala tugeva disainialase hariduse kujundusprogrammide kasutamisest ja fotograafiast kuni kompositsiooni ja värvusõpetuseni. Aga see pole veel kõik. Spetsialiseerumine annab lisaks moe- ja filmistilistika oskused ning kutse.

Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja secondhande tormates.Ta teab, milline materjal lendleb ja milline lõige istub, kuidas olla pealaest jalatallani femme fatale või kust leida rokokoolik rekvisiit.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti - materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare - ning on võimeline riietama kõiki alates lihtsurelikest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni. Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi.

"Disain on protsess, viis kuidas jõuda tähenduslike visuaalselt nauditavate tulemusteni. Hea disain ei ole juhuslik pähetulnud idee või mõte ja just seda stilisti erialal õppisimegi Kuigi oma olemuselt keskendusime moe ja stilistika valdkonnale (mis on äärmiselt põnev!), siis disainiprotsess on oma olemusel universaalne ja rakendatav igas disaini valdkonnas.

Väga põnevate projektide läbi leidsin oma visuaalse stiili ja isikupära. Sain aru, kus on minu tugevused ja huvid. Õpingud tegid eriliseks ka inimesed ja toetus, mida õppides kogesin. Väga tore kogemus, eriala ja kool."

Geroli Peedu, 2019. a vilistlane

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Vaata õppetsükleid 2019/2020 õppeaastal!

Õppekava NB! Õppekavas on ka kujundaja eriala teised spetsialiseerumised lisaks stilistile!

Töövõimalused

Lõpetaja saab töötada stilistina filme, telesaateid jms meediasisu loovate ettevõtete juures. Samuti jaekaubanduses jt moe ning stilistikaga seotud ettevõtetes.

Edasiõppimisvõimalused

Edasi saab õppida näiteks Eesti Kunstiakadeemias moestilistika erialal.

Sisseastumiskatsed

  • joonistamine
  • kompositsioon
  • vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.