Kujundaja (stilist) – 2,5 a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2,5 a

Eelkõige saab kujundaja eriala tugeva disainialase hariduse kujundusprogrammide kasutamisest ja fotograafiast kuni kompositsiooni ja värvusõpetuseni. Aga see pole veel kõik. Spetsialiseerumine annab lisaks moe- ja filmistilistika oskused ning kutse.

Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja secondhande tormates.Ta teab, milline materjal lendleb ja milline lõige istub, kuidas olla pealaest jalatallani femme fatale või kust leida rokokoolik rekvisiit.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti – materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare – ning on võimeline riietama kõiki alates lihtsurelikest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni. Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi.

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Vaata õppekava>

Vilistlase arvamus

"Disain on protsess, viis kuidas jõuda tähenduslike visuaalselt nauditavate tulemusteni. Hea disain ei ole juhuslik pähetulnud idee või mõte ja just seda stilisti erialal õppisimegi Kuigi oma olemuselt keskendusime moe ja stilistika valdkonnale (mis on äärmiselt põnev!), siis disainiprotsess on oma olemusel universaalne ja rakendatav igas disaini valdkonnas.

Väga põnevate projektide läbi leidsin oma visuaalse stiili ja isikupära. Sain aru, kus on minu tugevused ja huvid. Õpingud tegid eriliseks ka inimesed ja toetus, mida õppides kogesin. Väga tore kogemus, eriala ja kool."

Geroli Peedu, 2019. a vilistlane

Lõpetaja saab töötada stilistina filme, telesaateid jms meediasisu loovate ettevõtete juures. Samuti jaekaubanduses jt moe ning stilistikaga seotud ettevõtetes.

Edasi saab õppida Eesti Kunstiakadeemias moestilistika erialal.

Õppetöö toimub tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule. Õppetsükkel on T–L ja kestab 8.30–17.30

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>

Kaugemalt tulijad saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus toimub 26.04 kell 11 ruumis D21
  • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 3.05.2022
  • Õpilaskandidaat kinnita õppima asumise hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus toimub 11.08 kell 10 ruumis D21
  • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee, saata kooli meiliaadressile info@ametikool.ee või tuua kooli Messi paberkandjal)
  • vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee