Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Kujundaja (liikuva graafika kujundaja) - 3,5 a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3,5 a

Eriala keskendub videosalvestusele ja –töötlusele ning liikuvate graafiliste elementide loomisele.

Õpitakse operaatoritööd video- ja fotokaameratega ning salvestatud materjali töötlemist: monteerimine, animeerimine, järeltöötlus, efektide lisamine, helindamine.

Lisaks õpitakse 3D-kujundust ja tehakse õppetöö raames hulk erialaprojekte õpitud oskuste rakendamiseks.

Tehnilistele oskustele lisandub üldine kunsti- ja disainiharidus joonistamise, maalimise, fotograafia ning kujundustarkvara kasutamisega.

Õpitakse kasutama Adobe kujundustarkvara paketti, eriti rakendusi Photoshop, Premiere, After Effects, Animate ja Illustrator. Samuti Apple videotöötlustarkvara Final Cut Pro.

Vaata täpsemalt õppekavast! (NB! dokumendis on ka teised kujundaja eriala spetsialiseerumised lisaks liikuva graafika kujundajale)

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini

Lõpetaja on tugevate tehniliste ning disainialaste oskustega spetsialist, kes leiab tööd videoproduktsiooni, ekraanidel kuvatavate reklaamide loomise või tarbeanimatsiooniga tegelevates ettevõtetes.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Paljud lõpetajad on edasi õppima asunud Eesti Kunstiakadeemiasse või Kõrgemasse Kunstikooli Pallas.

Kevadine vastuvõtt

• Erialale saab astuda ka kevadisel vastuvõtul 30.03 kuni 17.04.2020 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Vastuvõtuvestlused ja -katsed viiakse läbi elektrooniliselt 21.-23. aprillil. Iga avalduse esitajaga võetakse ühendust.
  • Kevadine vastuvõtt annab võimaluse endale enne suve algust õppekoht kindlustada
  • Kui õppidasoovijal on kevadise vastuvõtu ajal põhikooli lõpetamine pooleli, saab lõputunnistuse esitada suve jooksul.

Suvine vastuvõtt

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020
  • Vastuvõtuvestlus 12.08.2020 kell 10 ruumis D21
  • Vestlusega samal ajal joonistamine ja kompositsioon 12.08.2020 kell 10 ruumis 109
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 21.08.2020
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 27.08.2020

Õppetöö algus septembris 2020.

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.