Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Esita sisseastumisavaldus siit!

Kujundaja (liikuva graafika kujundaja) - 2,5a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhi- või keskharidusÕppeaeg2,5 a

Eriala keskendub videosalvestusele ja –töötlusele.

Mida õpitakse

Õpitakse operaatoritööd video- ja fotokaameratega ning salvestatud materjali töötlemist: monteerimine, animeerimine, järeltöötlus, efektide lisamine, helindamine.

Lisaks õpitakse 3D-kujundust ja tehakse õppetöö raames hulk erialaprojekte õpitud oskuste rakendamiseks.

Tehnilistele oskustele lisandub üldine kunsti- ja disainiharidus joonistamise, maalimise, fotograafia ning kujundustarkvara kasutamisega.

Õpitakse kasutama Adobe kujundustarkvara paketti, eriti rakendusi Photoshop, Premiere, After Effects, Animate ja Illustrator. Samuti Apple videotöötlustarkvara Final Cut Pro.

Liikuva graafika kujundaja õppijate kooliprojektina valminud disainieriala 6-sekundiline reklaamvideo.

Tsükliõppe ajad

Lõpetaja on tugevate tehniliste ning disainialaste oskustega spetsialist, kes leiab tööd videoproduktsiooni, ekraanidel kuvatavate reklaamide loomise või tarbeanimatsiooniga tegelevates ettevõtetes.

Kuressaare Ametikoolis saab digimeedia alal jätkata õpinguid spetsialiseerudes interaktiivse graafika kujundajaks. Kõrgkoolides saab jätkata digimeedia ja filmindusega seotud erialadel.

Ajakava

• Sisseastumisavalduste esitamine kuni 15.12.
  • Vestlus 17.12 kell 10 ruumis D21 (Disainimajaka õppehoone).
  • Õppetöö algus jaanuaris 2020.

• joonistamine
  • kompositsioon
  • vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.

Esita sisseastumisavaldus siit!