Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Kujundaja (kujundusgraafik) - 3,5a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3,5 a

Kujundusgraafiku erialal arendad sa oma joonistamis- ja maalimisoskust, värvi- ja kompositsioonitaju, arvutigraafika valdamist ja tüpograafia tundmist, et kujundada plakateid, silte, kaarte, graafikuid, T-särke, pakendeid jpm.

Sa õpid piktograafiat, et osata edastada sõnumeid rahvusvahelistes keskkondades lihtsustatud piltide kujul.

Sa õpid infograafikat, et kujutada igavaid numbreid kõnekate diagrammide, skeemide ja graafikutena.

Sa hakkad valdama fotograafiat, fototöötlust, valmistama trükinõuetele vatavaid kujundusfaile.

Vaata õppeklassi virtuaaltuuris!

Sinu peamiseks õppekohaks saab Kuressaare Ametikooli õppehoone nimega Disainimajakas, kus on 16 iMaciga meediaklass ning moodne fotostuudio.

Tutvu õppekavaga siin! NB! Õppekavas on ka teised spetsialiseerumised lisaks kujundusgraafika loomisele!

Vilistlase arvamus

Grete Grau - kutsekeskharidus kujundusgraafik vilistlane

"Ma tulin ametikooli, kuna soovisin õppida, kuidas luua plakateid, kutseid, ajakirju ning saada rohkem teada kunstist.

Mulle on alati joonistada meeldinud. Mu mõlemad vanaemad on kunstihingega, ilmselt sellest ka selline huvi. Juba noores eas huvitas mind kunst ning kunstiajalugu, sellest valik graafilist disaini õppima tulla.

Huvitusin Adobe programmide õppimisest juba enne kooli tulekut ning paremat haridust kui ametikoolis, ei osanud ma tahtagi.

Kõige enam meeldis mulle see, et saime peaaegu kõiki Adobe tarkvara võimalusi kasutada ja leida endale sellest laiast erialast oma suund.

Ma olen õnnelik, et valisin selle eriala, sest olen saanud kõik erinevad teadmised graafilisest disainist ja paljugi veel, mida ma ei oleks lootnud. Mind üllatas, et ametikooli õpetajad on nii toredad, abivalmis ja tagant utsitajad.

Lisaks meeldis mulle, et kool andis võimaluse mul Slovakkiasse fotograafia praktikale minna. See oli hea võimalus saada iseseisvamaks ning õppida fotograafiat. Ametikooli klassiklaaslased said selle 3,5 aastaga nii kalliks, et peale eksameid tahaks edasi koolis käia ilmselt sellest, et Saaremaa rahvas on kokkuhoidev ja üksteist toetav nii et oli lausa rõõm koolis käia."

Grete Grau
Lääne maakond
Kujundaja (kujundusgraafiku) eriala vilistlane

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist

Oma oskusi harjutad ning kogemusi saad sa praktikal olles kujundusbüroodes, ajalehtede ja ajakirjade toimetustes, trükiettevõtetes. Pärast kooli lõpetamist on sul võimalik minna tööle samadesse ettevõtetesse.

Milline on kujundusgraafika eriala lõpetajate tase? Vaata seda 2021. a lõpetajate portfooliotest!

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Kui soovid edasi õppida, oled saanud hea aluse, et jätkata õpinguid Eesti Kunstiakadeemias või Tartus asuvas Kõrgemas Kunstikoolis Pallas.

• Kevadine sisseastumisavalduse esitamine 29.03 - 16.04.2021 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Kevadine vastuvõtt: vestlus, joonistamine ja kompositsioon veebi vahendusel
  • Suvine dokumentide vastuvõtt 1.06 -8.08.2021
  • Joonistamine ja kompostitsioon 11.08.2021 kell 10 ruumis 109
  • Sisseastumisvestlus 12.08.2021 kell 9 ruumis D21 (Disainimajakas)
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 19.08.2021
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 25.08.2021

Õppetöö algus septembris 2021

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee