Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Esita sisseastumisavaldus siit!

Kujundaja (kujundusgraafik) - 3,5a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3,5 a

Mida õpitakse

Kujundusgraafiku erialal arendad sa oma joonistamis- ja maalimisoskust, värvi- ja kompositsioonitaju, arvutigraafika valdamist ja tüpograafia tundmist, et kujundada kauneimaid plakateid, silte, kaarte, graafikuid, T-särke, pakendeid jpm.

Sa õpid piktograafiat, et osata edastada sõnumeid rahvusvahelistes keskkondades lihtsustatud piltide kujul.

Sa õpid infograafikat, et kujutada igavaid numbreid kõnekate diagrammide, skeemide ja graafikutena.

Sa hakkad valdama fotograafiat, fototöötlust, valmistama trükinõuetele vatavaid kujundusfaile Kuressaare Ametikooli õppehoones nimega Disainimajakas, kus on 16 iMaciga meediaklass ning moodne fotostuudio.

Vaata õppeklassi virtuaaltuuris!

Oma oskusi harjutad ning kogemusi saad sa praktikal olles kujundusbüroodes, ajalehtede ja ajakirjade toimetustes, trükiettevõtetes. Pärast kooli lõpetamist on sul võimalik minna tööle samadesse ettevõtetesse.

Tutvu õppekavaga siin! NB! Õppekavas on ka teised spetsialiseerumised lisaks kujundusgraafika loomisele!

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Kui soovid edasi õppida, oled saanud hea aluse, et jätkata õpinguid Eesti Kunstiakadeemias või Tartus asuvas Kõrgemas Kunstikoolis Pallas.

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.