Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Kujundaja (kujundusgraafik) - 3,5a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3,5 a

Kujundusgraafiku erialal arendad sa oma joonistamis- ja maalimisoskust, värvi- ja kompositsioonitaju, arvutigraafika valdamist ja tüpograafia tundmist, et kujundada plakateid, silte, kaarte, graafikuid, T-särke, pakendeid jpm.

Sa õpid piktograafiat, et osata edastada sõnumeid rahvusvahelistes keskkondades lihtsustatud piltide kujul.

Sa õpid infograafikat, et kujutada igavaid numbreid kõnekate diagrammide, skeemide ja graafikutena.

Sa hakkad valdama fotograafiat, fototöötlust, valmistama trükinõuetele vatavaid kujundusfaile.

Vaata õppeklassi virtuaaltuuris!

Sinu peamiseks õppekohaks saab Kuressaare Ametikooli õppehoone nimega Disainimajakas, kus on 16 iMaciga meediaklass ning moodne fotostuudio.

Tutvu õppekavaga siin! NB! Õppekavas on ka teised spetsialiseerumised lisaks kujundusgraafika loomisele!

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini

Oma oskusi harjutad ning kogemusi saad sa praktikal olles kujundusbüroodes, ajalehtede ja ajakirjade toimetustes, trükiettevõtetes. Pärast kooli lõpetamist on sul võimalik minna tööle samadesse ettevõtetesse.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Kui soovid edasi õppida, oled saanud hea aluse, et jätkata õpinguid Eesti Kunstiakadeemias või Tartus asuvas Kõrgemas Kunstikoolis Pallas.

• Kevadine sisseastumisavalduse esitamine 29.03 - 16.04.2021 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Kevadine vastuvõtt:vestlus, joonistamine ja kompositsioon 20.04 kell 11 ruumides 109 ja D21
  • Suvine dokumentide vastuvõtt 1.06 -8.08.2021
  • Joonistamine ja kompostitsioon 11.08.2021 kell 10 ruumis 109
  • Sisseastumisvestlus 12.08.2021 kell 9 ruumis D21 (Disainimajakas)
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 19.08.2021
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 25.08.2021

Õppetöö algus septembris 2021

• Kompositsioon
  • Joonistamine
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee