Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Kokk - 3a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Kokkamine on fun!

Kuressaare Ametikooli kokaõpe on aastaid olnud Eestis esirinnas. Õpilased saavad tänapäevaseid võtteid ning trendikaid tehnikaid omandades meie koolis toiduvalmistamise meistriteks!

Lõpetanute hulgas on mitmeid tänase hetke peakokki

• Alar Aksalu (GOSPA restorani peakokk, 2016.a. gastronoomiaauhind Hõbelusikas pererestoranide seas)
  • Allar Oeselg (restoran Dominic, 2012. a parima restorani Hõbelusikas)
  • Peeter Pihel (Fotografiska)
  • Martin Meikas (restoranid Ö ja Kaks Kokka)

Kaasaegsete profiseadmetega varustatud õppeköökides õpitakse valmistama erinevaid toite ja jooke.

Vaata õppekööki virtuaaltuuris!

Õppetöö käigus osaletakse erinevates erialastes projektides, mis õpetavad lisaks erialale ka meeskonnatöö oskusi ning arendavad vastutustunnet.

Lisaks õpitakse ettevõtluse põhitõdesid, kuidas soovi korral oma firma käivitada ning see edukaks muuta.

Meie praktilisi õppekööke aitavad läbi viia oma ala tippspetsialistid, mis tähendab õlg-õla kõrval töötamist tuntud peakokkadega üle Eesti.

Vaata täpsemalt õppekavast!

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini

Eriala lõpetajad leiavad tööd erinevates toitlustuskohtades – restoranides, pubides, kohvikutes, catering-firmades jne. Võimalus on spetsialiseeruda suurköögi- või restoranikokaks. Koka ametikohalt on võimalik edasi areneda näiteks vahetusevanemaks, peakokaks või köögi juhatajaks.

Loe selle eriala kohta rajaleidja.ee ametikirjelduste andmebaasist

Edukamatel õpilastel on võimalus sooritada praktika välisriikides, mis annab huvitava ja vaheldusrikka pildi koka erialast. Nt. 2019/20 õppeaastal käidi välispraktikal Küprosel.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Edasi saab õppida rakenduskõrgkoolides ja ülikoolides toitlustuse või  turismiteeninduse erialadel. Näiteks saab Kuressaares asuvas Meremajanduse keskuses ettevõtluse ja elamusmajanduse erialal õppida süvendatult seda, kuidas oma külalistele toiduelamusi pakkuda.

Kevadine vastuvõtt

• Erialale saab astuda ka kevadisel vastuvõtul 30.03 kuni 17.04.2020 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Vastuvõtuvestlused viiakse läbi elektrooniliselt 21.-23. aprillil. Iga avalduse esitajaga võetakse ühendust.
  • Kevadine vastuvõtt annab võimaluse endale enne suve algust õppekoht kindlustada
  • Kui õppidasoovijal on kevadise vastuvõtu ajal põhikooli lõpetamine pooleli, saab lõputunnistuse esitada suve jooksul.

Suvine vastuvõtt

• Sisseastumisavalduse esitamine 1.06.2020 kuni 09.08.2020
  • Vastuvõtuvestlus 11.08.2020 kell 10 ruumis Õ310
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 21.08.2020
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 27.08.2020

Õppetöö algus septembris 2020.

• Vestlus