Kokk - 3a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Kokkamine on fun!

Kuressaare Ametikooli kokaõpe on aastaid olnud Eestis esirinnas. Õpilased saavad tänapäevaseid võtteid ning trendikaid tehnikaid omandades toiduvalmistamise meistriteks!

Lõpetanute hulgas on mitmeid tänase hetke peakokki

• Allar Oeselg (restoran Dominic, 2012. a parima restorani Hõbelusikas)
  • Peeter Pihel (Fotografiska)
  • Martin Meikas (restoranid Ö ja Kaks Kokka)

Kaasaegsete profiseadmetega varustatud õppeköökides õpitakse valmistama erinevaid toite, magustoite ja jooke.

Vaata õppekööki virtuaaltuuriga!

Õppetöö käigus osaletakse erinevates erialastes projektides, mis õpetavad lisaks erialale ka meeskonnatöö oskusi ning arendavad vastutustunnet.

Lisaks õpitakse ettevõtluse põhitõdesid, kuidas soovi korral oma firma käivitada ning see edukaks muuta.

Meie praktilisi õppekööke aitavad läbi viia oma ala tippspetsialistid, mis tähendab õlg-õla kõrval töötamist tuntud peakokkadega üle Eesti.

Õpingute jooksul viiakse läbi mitmeid praktilisi erialaprojekte. Vaata videot lõpukursuse kokaõpilaste pop-up restorani projektist "Musta Kassi Resto.":

Vaata videot ametikooli tänavatoidufestivalist 2021, kus osalesid ka koka eriala täiskasvanud õppijad:

Vaata täpsemalt õppekavast!

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist

Eriala lõpetajad leiavad tööd erinevates toitlustuskohtades – restoranides, pubides, kohvikutes, catering-firmades jne. Võimalus on spetsialiseeruda suurköögi- või restoranikokaks. Koka ametikohalt on võimalik edasi areneda näiteks vahetusevanemaks, peakokaks või köögi juhatajaks.

Loe selle eriala kohta rajaleidja.ee ametikirjelduste andmebaasist

Edukamatel õpilastel on võimalus sooritada praktika välisriikides, mis annab huvitava ja vaheldusrikka pildi koka erialast. Nt. 2019/20 õppeaastal käidi välispraktikal Küprosel.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Edasi saab õppida rakenduskõrgkoolides ja ülikoolides toitlustuse või  turismiteeninduse erialadel. Näiteks saab Kuressaares asuvas Meremajanduse keskuses ettevõtluse ja elamusmajanduse erialal õppida süvendatult seda, kuidas oma külalistele toiduelamusi pakkuda.

Dokumentide vastuvõtt 1.03.2022 kuni 7.08.2022

Kevadine vastuvõtt

• Vestlus 28.04 kell 14 ruumis K208
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 3.05.2022
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 4.07.2022

Suvine vastuvõtt

• Vestlus 10.08 kell 10 ruumis K208
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 15.08.2022
  • Õppimatuleku kinnitamine õpilaskandidaadi poolt hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• Vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee