Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Kokk - 3a

ÕppeliikKutsekeskharidusõpeÕppevormStatsionaarne - päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 a

Kokkamine on fun!

Kuressaare Ametikooli kokaõpe on aastaid olnud Eestis esirinnas. Õpilased saavad tänapäevaseid võtteid ning trendikaid tehnikaid omandades meie koolis toiduvalmistamise meistriteks!

Lõpetanute hulgas on mitmeid tänase hetke peakokki

• Allar Oeselg (restoran Dominic, 2012. a parima restorani Hõbelusikas)
  • Peeter Pihel (Fotografiska)
  • Martin Meikas (restoranid Ö ja Kaks Kokka)

Kaasaegsete profiseadmetega varustatud õppeköökides õpitakse valmistama erinevaid toite, magustoite ja jooke.

Vaata õppekööki virtuaaltuuriga!

Õppetöö käigus osaletakse erinevates erialastes projektides, mis õpetavad lisaks erialale ka meeskonnatöö oskusi ning arendavad vastutustunnet.

Lisaks õpitakse ettevõtluse põhitõdesid, kuidas soovi korral oma firma käivitada ning see edukaks muuta.

Meie praktilisi õppekööke aitavad läbi viia oma ala tippspetsialistid, mis tähendab õlg-õla kõrval töötamist tuntud peakokkadega üle Eesti.

Vaata täpsemalt õppekavast!

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini

Eriala lõpetajad leiavad tööd erinevates toitlustuskohtades – restoranides, pubides, kohvikutes, catering-firmades jne. Võimalus on spetsialiseeruda suurköögi- või restoranikokaks. Koka ametikohalt on võimalik edasi areneda näiteks vahetusevanemaks, peakokaks või köögi juhatajaks.

Loe selle eriala kohta rajaleidja.ee ametikirjelduste andmebaasist

Edukamatel õpilastel on võimalus sooritada praktika välisriikides, mis annab huvitava ja vaheldusrikka pildi koka erialast. Nt. 2019/20 õppeaastal käidi välispraktikal Küprosel.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Edasi saab õppida rakenduskõrgkoolides ja ülikoolides toitlustuse või  turismiteeninduse erialadel. Näiteks saab Kuressaares asuvas Meremajanduse keskuses ettevõtluse ja elamusmajanduse erialal õppida süvendatult seda, kuidas oma külalistele toiduelamusi pakkuda.

• Kevadine sisseastumisavalduse esitamine 29.03 - 16.04.2021 (koolituskohtadest täidetakse kuni 50%)
  • Kevadine vastuvõtt: vestlus 20.04 kell 11 ruumis Õ207

• Suvine dokumentide vastuvõtt 1.06 -8.08.2021