Kokk – 2 a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg2 a

Kaks aastat ametikoolis tsükliõppes õppinud kokk saab hakkama Eesti tipprestoranide, hotellide ja laevade köökides. Lõpetajad saavad ka teadmised ja oskused kelneri-restoraniteenindaja tööst. Ametikoolis täiskasvanute õpperühmades õppinud kokad on rajanud oma söögikohti või töötavad edukalt erinevates restoranides.

Koolil on kaasaegsete profiseadmetega varustatud õppeköögid.

Vaata õppekööki virtuaaltuuriga>

Koka kaugõppe õppija Klarika Kuusk

"Huvi kokanduse vastu on mul emapiimaga kaasa antud. Kasvades peres, kus ema on kokk, teadsin ma kaljukindlalt, et minust temale ametiõde ei saa. See ei ole kindlasti lihtne töö.

Teisalt, mulle väga meeldib süüa. Kogu see maailm söögi ja selle tegemise ümber on nii põnev. Ja seega - üha enam leidsin end sirvimas erinevate koolituskeskuste lehekülgi.

Kokanduskursused tundusid ahvatlevad kuni päevani, mil leidsin tee ametikooli. Ametikooli suurim eelis on muidugi see, et see on õppijale tasuta. Sind ootavad ees eriala parimad õpetajad. Koolis saad teooria kõrval ka korraliku praktika. Kui kõik läheb nii nagu plaanitud, lõpetad professionaalse kokana.

Täiskasvanuna õppima minnes on kindlasti ootused suuremad. Nii tore, kui õpetajad suudavad reaalselt neid täita. Olen tänulik kõikide nende võimaluste eest, mida kool on pakkunud, alustades praktilistest õppeköökidest ja lõpetades erinevate Eesti tippkokkade tundi toomisega.

Loomulikult ei saa mainimata jätta seda seltskonda, kes sinuga sama rada käib. Ootan ainuüksi koolipäevi juba selleks, et neid imelisi inimesi taas näha. Olen kindel, et meiega ei ole õpetajatel alati kõige kergem olnud, aga nad on väärikalt igast olukorrast välja tulnud. Suur aitäh minu õpetajatele!

Kahjuks jäi koroona tõttu täitmata unistuseks võimalus osaleda välispraktikal. Aga selle eest praktikakohad Eestis on andnud mulle nii kogemusi kui ka suurepäraseid tutvuseid. Hea on teada, et praktika lõpetades oled sa alati oodatud tagasi - tööle. See kõik on võimalik ainult tänu nendele teadmistele ja oskustele, mida olen koolis omandanud. Mitte kunagi ei ole hilja õppida seda, mille vastu sa päriselt huvi tunned."

Klarika Kuusk
koka eriala 2021. a vilistlane

Koka kaugõppe õppija Klarika Kuusk ja restoran Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille õppeköögis

"Olen tänulik kõikide nende võimaluste eest, mida kool on pakkunud, alustades praktilistest õppeköökidest ja lõpetades erinevate Eesti tippkokkade tundi toomisega." Pildil Klarika koos restoran Olde Hansa peakoka Emmanuel Willega ametikooli õppeköögis 2020. a sügisel.

Õpingud on eelkõige praktilised.

Õpingute jooksul korraldatakse mitmeid praktilisi erialaseid projekte. Vaata videot Ametikooli Tänavatoidufestivalist, kus toidu valmistamisel osalesid nii päevase kui ka tsükliõppe kokaõpilased:

Vaata õppekava>

Õppijatel on võimalus sooritada praktika välismaal. Nelja nädala pikkust praktikat rahastab Erasmus+.

Õppetöö korraldus

Õppetöö toimub 4 päeva kuus, üle nädala  esmaspäev-teisipäev kell 8.30–18.20. Need päevad on valitud koostöös tööandjatega. Nii ei pea töötav inimene ühel nädalal pikalt puuduma ja nädalavahetustel on just töötavatel kokkadel võimatu tulla kooli. Arvestatud on pika ja lühikese nädalaga tööl.

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>

Erandiks on praktilise töö nädalad, siis ollakse õppeköögis E–R 8.30–16.45.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada

• restoranides
  • kohvikutes
  • turismitaludes

Edasiõppimise võimalused

Eriala lõpetajad saavad jätkata elukestvat õpet teistel ametikooli toitlustuse erialadel (pagar, kondiiter, kelner). Ettevõtlusoskused saab omandada väikeettevõtja erialal.

Edasi saab õppida ka kõrghariduse või rakenduskõrghariduse tasemel toitlustusega seotud erialadel.

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022.

Suvine vastuvõtt

• Vestlus toimub 10.08 kell 14 ruumis K208
  • Kool kinnitab vastuvõtuvestluse tulemused 15.08.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee