Üldiselt korraldab ametikool kolm sisseastumisavalduste vastuvõttu aastas: talvine (detsembris-jaanuaris), kevadine (aprillis) ja suvine (juuni-august).
Kaks aastat ametikoolis tsükliõppes õppinud kokk saab hakkama Eesti tipprestoranide, hotellide ja laevade köökides. Lõpetajad saavad ka teadmised ja oskused kelneri-restoraniteenindaja tööst. Ametikoolis täiskasvanute õpperühmades õppinud kokad on rajanud oma söögikohti või töötavad edukalt erinevates restoranides.
Koolil on kaasaegsete profiseadmetega varustatud õppeköögid.
"Huvi kokanduse vastu on mul emapiimaga kaasa antud. Kasvades peres, kus ema on kokk, teadsin ma kaljukindlalt, et minust temale ametiõde ei saa. See ei ole kindlasti lihtne töö.
Teisalt, mulle väga meeldib süüa. Kogu see maailm söögi ja selle tegemise ümber on nii põnev. Ja seega - üha enam leidsin end sirvimas erinevate koolituskeskuste lehekülgi.
Kokanduskursused tundusid ahvatlevad kuni päevani, mil leidsin tee ametikooli. Ametikooli suurim eelis on muidugi see, et see on õppijale tasuta. Sind ootavad ees eriala parimad õpetajad. Koolis saad teooria kõrval ka korraliku praktika. Kui kõik läheb nii nagu plaanitud, lõpetad professionaalse kokana.
Täiskasvanuna õppima minnes on kindlasti ootused suuremad. Nii tore, kui õpetajad suudavad reaalselt neid täita. Olen tänulik kõikide nende võimaluste eest, mida kool on pakkunud, alustades praktilistest õppeköökidest ja lõpetades erinevate Eesti tippkokkade tundi toomisega.
Loomulikult ei saa mainimata jätta seda seltskonda, kes sinuga sama rada käib. Ootan ainuüksi koolipäevi juba selleks, et neid imelisi inimesi taas näha. Olen kindel, et meiega ei ole õpetajatel alati kõige kergem olnud, aga nad on väärikalt igast olukorrast välja tulnud. Suur aitäh minu õpetajatele!
Kahjuks jäi koroona tõttu täitmata unistuseks võimalus osaleda välispraktikal. Aga selle eest praktikakohad Eestis on andnud mulle nii kogemusi kui ka suurepäraseid tutvuseid. Hea on teada, et praktika lõpetades oled sa alati oodatud tagasi - tööle. See kõik on võimalik ainult tänu nendele teadmistele ja oskustele, mida olen koolis omandanud. Mitte kunagi ei ole hilja õppida seda, mille vastu sa päriselt huvi tunned."
Klarika Kuusk
koka eriala 2021. a vilistlane
"Olen tänulik kõikide nende võimaluste eest, mida kool on pakkunud, alustades praktilistest õppeköökidest ja lõpetades erinevate Eesti tippkokkade tundi toomisega."Pildil Klarika koos restoran Olde Hansa peakoka Emmanuel Willega ametikooli õppeköögis 2020. a sügisel.
Erialal õpitakse
Õpingud on eelkõige praktilised.
Õpingute jooksul korraldatakse mitmeid praktilisi erialaseid projekte. Vaata videot Ametikooli Tänavatoidufestivalist, kus toidu valmistamisel osalesid nii päevase kui ka tsükliõppe kokaõpilased:
Õppijatel on võimalus sooritada praktika välismaal. Nelja nädala pikkust praktikat rahastab Erasmus+. Loe välispraktikate kohta rohkem>
Õppetöö korraldus
Õppetöö toimub 4 päeva kuus, üle nädala esmaspäev-teisipäev kell 8.30–18.20. Need päevad on valitud koostöös tööandjatega. Nii ei pea töötav inimene ühel nädalal pikalt puuduma ja nädalavahetustel on just töötavatel kokkadel võimatu tulla kooli. Arvestatud on pika ja lühikese nädalaga tööl.
Eriala lõpetajad saavad jätkata elukestvat õpet teistel ametikooli toitlustuse erialadel (pagar, kondiiter, kelner). Ettevõtlusoskused saab omandada väikeettevõtja erialal.
Edasi saab õppida ka kõrghariduse või rakenduskõrghariduse tasemel toitlustusega seotud erialadel.
Sisseastumise ajakava
Dokumentide vastuvõtt 1.03.2023 kuni 6.08.2023.
Suvine vastuvõtt
Vestlus viiakse läbi 08.08 kell 16 ruumis Teamsi koosolekuna.
Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 16.08.2023.
Õppimatuleku kinnitamine õppidasoovija poolt hiljemalt 21.08.2023.
Õppetöö algus septembris 2023.
Sisseastumiskatsed
Eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee, saata kooli meiliaadressile info@ametikool.ee või tuua kooli Messi paberkandjal)