Erialad

Täpsem info eelolevate sisseastumiste kohta on siin!

Vaata ka sisseastumisavalduse esitamise ja dokumentide infot!

Juuksur - 2a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne - tsükliõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg2 a

Juuksuriks õppimine kaugõppes e tsükliõppes annab täiskasvanule võimaluse täita oma ammune unistus ilumaailmas töötada. See on nagu juuksuri koolitus, ainult tasuta ning pikem ja põhjalikum. Ka siis, kui sa elad Tallinnas, võid Kuressaare Ametikooli tulla. Sa ei oleks ainus oma rühmast, kes kaugemalt käib. Ametikool on üks Eesti kutsekoolidest, kus saab õppida juuksuriks.

Juuksur on professionaalne klienditeenindaja, kelle tööülesanneteks on:

• juuste ja peanaha hooldamine
  • juuste lõikamine
  • soengute tegemine
  • habeme ajamine
  • vuntside ja habeme modelleerimine
  • juuste värvimine

Vilistlase arvamus

Gerli Hamelberg - lõpetas juuksuri eriala kaugõppes

"Kuressaare Ametikooli tulin sõbranna soovitusel ja veenmisel, polnud ma ju aastaid enam õppinud ja koolis käinud, ega teadnud kas üldse hakkamagi saan. Sessioonõpe oli tegelikult päris suur väljakutse, väga palju oli iseseisvat tööd ja üpris palju pidi ikka ise tahtma ka seda kõike õppida. Praktika maht on suur ja see oli võibolla isegi kõige raskem minu jaoks. Töö ja pere kõrvalt koolis ja praktikal käia oli päris keeruline, aga siiski teostatav.

Koolis sain äärmiselt põhjalikud teadmised ja praktilised kogemused oma ala spetsialistide poolt. Mul oli eelnev kokkupuude juuste lõikamises, nimelt olen aastaid oma nelja poja ja abikaasa juukseid lõiganud enda teadmiste ja äranägemise järgi, aga see oli ka kõik. Teadsin, et see mulle väga meeldib ja seepärast panin ennast proovile. Koolis käies lisandusid põhjalikud teadmised lisaks veel juuste värvimises, soengute tegemises, erinevates lõikustehkikates ja muidugi oskus lõikuseid skeemidesse joonistada.

Mulle väga meeldis see, et õppekavasse oli lisatud ka meikimise, näohoolduse, kulmude ja ripsmete hoolduste tunnid. Sain proovida kätt ka nendes valdkondades ja veenduda, kas see maailm oleks minule või mitte, kas õppida seda süvitsi või mitte. Praktilised näomaalingute tunnid andsid ka põhjalikud teadmised ja oskused selles valdkonnas. Sain kätt proovida väga erinevatel aladel.

Kuressaare Ametikool on vägev kool, seal on nii paindlikud, inimlikud ja kaasaegsete õpetamismeetoditega õpetajad - nad on tõesti oma ala fanatid. Peale kooli lõpetamist tekkis minul isiklikult huvi kõike seda veel edasi õppida, tahaksin saada juuksuri eriala õpetajaks - näis, kas jääb see kõik vaid unistuseks või suudan kunagi selle ka teoks teha.

Tänaseks olen omale loonud firma ja tegutsen esialgu vaikselt sellel alal.

Kuressaare Ametikooli soovitan kindlasti tulla, kui sul on suur huvi ja tahe seda kõike omandada, sest tsükliõppes suure pere ja töö kõrvalt oli see kõik teostatav, aga kindlasti peab inimesel olema TAHE."

Gerli Hamelberg
juuksuri eriala vilistlane

Ametikoolil on kaasaegsete töövahenditega varustatud juuksurisalong ning suurte praktiliste kogemustega juuksuri eriala õpetajad.

Vaata juuksurisalongi virtuaaltuuriga!

Erialal on traditsiooniks saanud soengushowd, kus modellile tehakse lisaks soengule ka meik, valitakse riietus ja aksessuaarid.

Õpilased võtavad osa ka juuksuri koolitustest ja tootekoolitustest, mida korraldavad erialaspetsialistid väljastpoolt kooli. Parimad saavad osaleda üleriigilistel juuksurite kutsevõistlustel või praktiseerida välisriikides.

Vaata täpsemalt õppekavast!

• Õppetöö viiakse üldjuhul läbi tööpäeviti E-R kell 8.30-16.00
  • Õppetöö on tsükliõppes e kaugõppes, iga kuu on ca üks õppetsükkel
  • Õppeperiood üldjuhul septembrist juunini

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada

Juuksurid töötavad iluteeninduse ettevõtetes, juuksurisalongidest.

Kuressaare Ametikoolis saab iluteeninduse valdkonnas õpinguid jätkata küünetehniku või spaateenindaja erialal.

• Suvine dokumentide vastuvõtt 1.06 -8.08.2021
  • Vastuvõtu tulemuste kinnitamine kooli poolt 19.08.2021