Giid (kultuurigiid) – 2 a

ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne, koolipõhine – tsükliõpeEeldus alustamiseksKeskharidusÕppeaeg2 a

Ametikoolis saab üle aasta õppima tulla kas kultuuri- või loodusgiidiks. 2022. a võtame vastu kultuurigiide.

Veeda kaks tegusat aastat Eestimaa kaunimal saarel! Ole teejuht Eesti kultuuriruumis!

Giidi töö on seotud klientide teenindamisega, mille jaoks on vajalik elujaatav hoiak, suhtlemisvalmidus, empaatiavõime, sõbralikkus, rõõmus meel, koostöövõime, viisakas käitumine ja korrektne välimus.

Giidi töö eeldab distsiplineeritust, otsustus- ja vastutusvõimet, pingetaluvust, füüsilist vastupidavust. Ebakorrapärane töörütm ja sageli vahelduvad töösituatsioonid nõuavad head kohanemisvõimet ja vastupidavust.

Kultuurigiid viib läbi ekskursioone atesteeritavas piirkonnas keskendudes kultuuririkkustele. Ta on hästi kursis Eestimaa ajaloo ja mitmekesiste kultuurielementidega nagu teater, muusika, kunst, kirjandus, film, tants, tuntud kohad ja inimesed. Lisaks hõlmab kultuur veel selliseid valdkondi nagu teadmised, oskused, traditsioonid, uskumused, väärtushoiakud, moraal, kombed, tavad, pärandkultuur jne.

Giidi töö eesmärk on teha tellitud ekskursioone oma atesteerimispiirkonnas Eesti Vabariigis.

Õpi giidiks ja iga päev on eriline!

Õpitakse giiditööd, reisisaatjatööd, kultuurilugu, turismi aluseid, võõrkeeli, suhtlemist, loodust, turundust, turismiettevõtlust, aktiviseerivaid tegevusi jne.

Õppetöö on hästi praktiline ja selle käigus kavandatud ekskursioonidel tutvustavad õpilased vaatamisväärsusi, vahendavad kultuurinähtusi ning jagavad teavet ekskursiooniprogrammide ja teenuste kohta.

Õpitakse giiditööd nii sise- kui ka välitingimustes, hoidma üleval külastajate meeleolu.

Turismipiirkondade käsitlus ei ole ainult Saaremaa keskne, kuna paljud õppijad on mandrilt, siis lisaks Saaremaale käsitletakse teisi Eesti turismipiirkondi, sh Tallinnat.

Vaata ka õppekava>

Giidid käivad koolis ühel nädalal kuus:

• E 12.45–19.00
  • T, K 8.30–19.00
  • N 8.30–17.30

Marve Koppel Kuressaare Ametikool õpetaja"Mõnikord, kui on praktilised tunnid, on päevad lühemad. Võib tulla ka ette, et on vaja juba hommikul kell 6 tulla tundi, et linnulaulu minna kuulama, aga seda tõesti ainult üks kord aastas. Proovime väga, et tunnid oleksid väga praktilised ja seega on rohkelt liikumist ja mõnikord läheb vaja ka oma transporti. Aga kogemused näitavad, et olnud pole probleemi: kui juba ollakse tuttavamad, siis jagatakse omavahel, kelle kord on tulla autoga. Palju viibitakse ka looduses ja ka kultuuriobjektidel."

Marve Koppel, õpetaja

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>

Kaugemalt tulijad saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Dokumentide esitamine 1.03.2022 kuni 7.08.2022.

Suvine vastuvõtt

• Vestlus toimub 11.08 kell 14 ruumis K208
  • Kool kinnitab vastuvõtu tulemused 15.08.2022
  • Õpilaskandidaat kinnitab õppima asumise hiljemalt 17.08.2022

Õppetöö algus septembris 2022.

• eelnev motivatsioonikiri (motivatsioonikirja saab sisseastumisavaldust esitades üles laadida sais.ee, saata kooli meiliaadressile info@ametikool.ee või tuua kooli Messi paberkandjal)
  • vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee